"Рішення про кваліфікації Меджлісу як екстремістської організації може спричинити за собою кримінальне переслідування не тільки кримських татар, які беруть участь у його роботі, але і всіх прихильників Меджлісу в цілому", - сказано в заяві міжнародної організації.
Правозахисники побоюються, що, якщо символи Меджлісу будуть заборонені, то "невизначеність буде превалювати щодо використання прапора кримських татар". У федерації підкреслили, що цей прапор є символом не Меджлісу, а всіх кримських татар.
У Міжнародної федерації з прав людини нагадали про випадки, що нагадують репресії радянського періоду, зникнень і вбивств кримських татар з березня 2014 року, і повідомили, що "надходять тривожні сигнали про можливі етнічні чистки можуть спровокувати масовий вихід кримських татар".
15 лютого "прокурор" тимчасово окупованого Криму Наталія Поклонська звернулася до Верховного суду регіону з проханням визнати Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонити її діяльність на півострові. Поклонська у документі також повідомила про нібито проханнях "заходи в частині заборони використання кримсько-татарського національного прапора злочинцями, які здійснюють блокади і диверсії проти народів Криму".
Повідомлялося, що ЄС серйозно занепокоєний арештами кримських татар в окупованому Криму.
Після анексії Криму Російською Федерацією на півострові почалися викрадення кримських татар. Про порушення прав кримських татар говорив також міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Він заявив, що Росія не виконала жодної обіцянки поліпшити становище кримських татар. Разом з тим, в січні 2015 року кримські татари звернулися в ООН з проханням не допустити їх знищення.У заяві йдеться, зокрема, про випадки викрадення кримських татар і порушення їх прав: "В результаті чергового захоплення Криму корінне населення - кримські татари - перетворилися в об'єкт терору і фізичного насильства".
Повідомлялося, що окупаційна влада Криму продовжує проведення обшуків у кримських татар. 12 лютого обшук пройшов у родині Ельдара Селямієва в селі Вікторівка Бахчисарайського району, після чого його вивезли у невідомому напрямку. Днем раніше в Криму після обшуків було затримано 12 осіб. За словами муфтія України Саїда Ісмагілова, двох з них відпустили після допиту.