Близько ста осіб, одягнених у форму працівників Кременчуцького НПЗ, почали пікет будівлі "Укртранснафти" в Кременчуці, вимагаючи відновити подачу нафти, що видобувається підприємствами компанії "3", на "Укртатнафу", повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Як передає агентство, вони тримають плакати "Пасішника в контейнер" (Андрій Пасішник - заступник голови "Нафтогазу", - ред.) і вигукують "Ганьба".
"Нам перекрили трубу, і тепер ми залишаємося без роботи і зарплати", - цитує ІФ одного з протествующих.
Згідно з повідомленням, пікетувальники - молоді люди віком 25-35 років спортивної статури, не дуже охоче спілкуються з журналістами, не можуть вказати, в якому цеху вони працюють і плутаються у своїх посадових обов'язках.
У свою чергу, виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Андрій Пасішник написав на сторінці у Facebook, що отримав від охорони ЛВДС "Кременчук" "Укртранснафти" повідомлення про штурм станції 20-ма невідомими чоловіками - "спортсменами, переодягненими у спецодяг".
Пізніше Пасішник додав: "Після оприлюднення інформації, від кого вони отримали команду припинити захоплення станції і розпочали мітинг". За словами Пасішника, на місці вже присутні міліція і СБУ.
Голова філії "Придніпровські магістральні нафтопроводи" Віталій Величко, коментуючи перекриття подачі нафти, зазначив, що це пов'язано з ремонтом труби. За його словами, ремонт завершиться до 4 серпня.
Пізніше Пасішник підтвердив, що труба знаходиться у аварійному стані, а закривати єдиний в країні нафтопереробний завод він не дозволить. За його словами, "псевдопатріоти" створюють провокації, так як до цього самі ж відмовилися від пропозицій альтернативної подачі нафти.
Для представників ЗМІ ще раз наголошую: єдиний працюючий завод зупиняти ніхто ніколи не збирався, а я особисто, як праці...
Напередодні ZN.UA стало відомо, що "Укртранснафта" зупинила прокачування нафти на завод Коломойського.
Тижнем раніше, група "Приват" заблокувала державну нафту "Укртранснафти" на 200 млн грн. Підконтрольна Ігорю Коломойському "Укртатнафта" та інші заводи групи, зберігають технологічну нафту "Укртранснафти", вимагають від держкомпанії заплатити борги за зберігання, обчислюються сотнями мільйонів гривень.
Також експерти висловлювали впевненість, що надії на позитивні зміни від однієї лише зміни голови "Укрнафти" на британця наївні, так як попередній бельгієць залишався підконтрольний Коломойському.