У Київ повернулися двоє колишніх беркутівців, які брали участь в обміні

Поділитися
У Київ повернулися двоє колишніх беркутівців, які брали участь в обміні Про повернення ексберкутівців повідомив адвокат Олександр Горошинський © Facebook/Sviatoslav Pashchuk
29 грудня чоловіків передали в ОРДЛО, але вони приїхали до столиці "за правдою".

Колишні співробітники "Беркуту" Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, яких 29 грудня передали до ОРДЛО, повернулись сьогодні до Києва. Про це повідомив їх адвокат Олександр Горошинський.

На своїй сторінці він також опублікував звернення колишніх працівників спецпідрозділу "Беркут", адресоване президентові Володимиру Зеленському, генпрокурору Руслану Рябошапці та голові ВР Дмитрові Разумкову. Чоловіки заперечують свою причетність до розстрілів на Майдані, тому, за їх словами, приїхали "за правдою".

"Наша відмова від участі в обміні поставила би під загрозу цей обмін загалом. Розуміючи почуття кожного зі списку "на обмін", ми не могли поставити власні інтереси вище за інші. Тому були змушені погодитися на участь в обміні... Правда - це причина нашого повернення в Київ. Протягом п'яти років судовий процес був основним джерелом правди про Майдан і повинен продовжитися. Ми будемо брати участь в судових засіданнях ", - йдеться в зверненні.

Колишні беркутівці заперечують свою провину і називають Революцію Гідності "державним переворотом".

Facebook/Sviatoslav Pashchuk

Facebook/Sviatoslav Pashchuk

Відомо, що Олександра Маринченка, Сергія Тамтура, Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна обвинувачують у вбивстві 48 і пораненні 80 людей на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року.

29 грудня 2019 року відбувся обмін утримуваними особами між Україною і терористичними угрупованнями "ДНР" і "ЛНР". У рамках обміну з окупованої території повернулися 76 людей: четверо з "обмінного списку" вирішили залишитися з сім'ями в ОРДЛО.

Українська сторона видала бойовикам 127 осіб, ще 14 відмовилися повертатися на тимчасово окуповані території. Зокрема, бойовикам видали п'ятьох колишніх "беркутівців". Родичі Героїв Небесної Сотні закликали президента Володимира Зеленського не звільняти "беркутівців", не допускати втручання РФ в українське правосуддя і не розколювати українське суспільство.

Уже після обміну Зеленський заявив, що звільнення обвинувачених "беркутівців" було умовою його проведення. Він визнав, що рішення було політичним, а також запевнив, що "справи Майдану" будуть розслідувані.

Детальніше про те, куди подівся "Беркут" після 2014 року, чи покарають винних у вбивствах на Майдані і як "деберкутизувати" нинішню поліцію читайте в матеріалі Михайла Каменєва і Степана Золотаря "Беркут", який і досі ширяє над нашими головами".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі