У Києві перевірили пункти проведення ЗНО: сім не готові

Поділитися
У Києві перевірили пункти проведення ЗНО: сім не готові Не всі пункти тестування безпечні для проведення ЗНО © promin.cv.ua
У них немає медпрацівника, бракує засобів індивідуального захисту та санітайзерів.

Сім пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання у Києві не відповідають санітарно-епідемічним вимогам щодо профілактики коронавірусу, повідомляє столичне управління Держпродспоживслужби.

"Зокрема, відсутній медичний працівник, співробітники недостатньо забезпечені засобами індивідуального захисту (маски медичні, рукавички), антисептичними та дезінфікуючими засобами, безконтактними термометрами", - повідомляють у службі за підсумками спільного моніторингу з Департаментом освіти і науки КМДА.

Інші 95 пунктів тестування у столиці відповідають вимогам. Перед початком кожної сесії зовнішнього оцінювання та вступних випробувань пункти тестування додатково моніторитимуть десять робочих груп фахівців.

"Ми повинні створити умови, щоб ЗНО було безпечне і для тих, хто складатиме тести, і для тих, хто бере участь у їхній організації. Це теж своєрідний тест для киян, адже до процесу залучена велика кількість людей, вони зосереджені у закритих приміщеннях. Спільні зусилля і дотримання всіх необхідних вимог допоможуть захистити учасників тестування від ризику поширення COVID-19", - зазначив керівник управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання запланована на 25 червня – 17 липня.

Читайте також: Кошти за пробне ЗНО повертатимуть до грудня

Не виключено, що цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання скасують взагалі – такий варіант розглядають у МОЗ. Ініціатором і драйвером такого рішення, за даними депутатів та експосадовців від освіти, є Офіс президента. Від ЗНО планують звільнити випускників, які цьогоріч не вступатимуть до вишів.

13 червня міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що міністерство ухвалило рішення скасувати проведення пробного ЗНО "оскільки кількість нових інфікованих в Україні зростає".

Для Українського центру оцінювання якості освіти рішення міністерства стало несподіванкою: до цього в центрі три тижні готувалися до проведення тестування з дотриманням протиепідемічних вимог. Жодних офіційних наказів, розпоряджень або інструкції від Міносвіти в УЦОЯО також не отримували.

В.о. міністра освіти Любомира Мандзій майже весь день не коментувала ситуацію зі скасуванням тестування, але ближче до вечора все ж зауважила: "ЗНО повинно відбутися, тому що це запорука справедливого та об'єктивного оцінювання, а також чесного і прозорого вступу". А в МОН розповіли, які заходи вживатимуться для того, щоб унеможливити ризик зараження коронавірусом випускників та інструкторів

Згодом центр оприлюднив на своїй сторінці графік і правила проведення пробного ЗНО в домашніх умовах. МОН та Мінфін розробили правила повернення грошей учасникам пробного тестування.

У виступах на захист ЗНО, при всій їх важливості, якось загубилися дискусії про те, а як саме має бути організоване безпечне ЗНО. Влада фактично усунулася від організації безпечного тестування, пише оглядач відділу освіти і науки ZN.UA Оксана Онищенко. Докладніше про наміри влади щодо ЗНО і ДПА читайте в її матеріалі "Криво і косо".

Поділитися
Дивіться спецтему: ЗНО-2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі