У Києві зафіксований небезпечний рівень забруднення повітря

Поділитися
У Києві зафіксований небезпечний рівень забруднення повітря Фото: ZIK
У різних районах міста різні показники.

Станом на ранок середи, 20 січня, в Києві зафіксовано високий рівень забруднення повітря.

Повітря в різних районах столиці отримав характеристику від шкідливого для здоров'я до дуже шкідливого.

Згідно з даними ресурсу saveecobot, показники забруднення перевищують норму в 3-4 рази. Найгірше повітря в районі залізничної станції "Київ-Волинський" - рівень забруднення 212 при нормі до 50, і на вулиці Замковецької - 213.

Скріншот з сайту saveecobot
Скріншот з сайту saveecobot

Скріншот з сайту saveecobot
Скріншот з сайту saveecobot

За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського протягом тижня рівень шкідливих речовин в повітрі Києва перевищував гранично допустиму концентрацію в 2-7 раз.

Зокрема, фіксували перевищення:

  • пилу - в 1,1-1,2 рази на Бессарабській площі, проспекті Перемоги (район метро Святошин);
  • діоксиду сірки - в 3,6-3,9 рази - на Бессарабській площі, вулицях Каунаській, Інженера Бородіна, площі Перемоги, Оболонському проспекті; в 2,3-3,4 рази - на інших постах спостережень, за винятком проспекту Науки, 37 (у метеоплощадки обсерваторії), де перевищень не виявлено;
  • діоксиду азоту - в 5,5-7,2 рази - на вулицях Каунаській і Інженера Бородіна, площі Перемоги; в 4-4,8 рази - на Бессарабській площі, проспекті Перемоги, бульварах Лесі Українки та Вацлава Гавела; в 3,1-3,9 рази - на всіх постах, крім проспекту Науки, де перевищень не виявлено;
  • формальдегіду - в 2-2,2 рази - на проспекті Перемоги, площах Бессарабської і Перемоги, вулицях Олександра Довженка і Каунаській; в 1,4-1,8 раза - на інших постах спостережень, крім проспекту Науки.

У найближчі дні метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих речовин в приземному шарі атмосфери.

Згідно з інформацією на ресурсі IqAir, станом на ранок 20 січня Київ знаходиться на 13-му місці світового рейтингу міст з найбруднішим повітрям.

Антирейтинг очолюють Карачі і Лахор (Пакистан) і Дакка (Бангладеш).

Скріншот з сайту IqAir
Скріншот з сайту IqAir

Раніше повідомлялося, що Київ знаходиться на сьомому місці у світі рейтингу міст з найвищими втратами часу в пробках, раніше столиця України займала 12 місце. Про це свідчать дані щорічного звіту Traffic Index 2020 від компанії TomTom за 2020 рік.

Відзначається, що самі сильні пробки в місті спостерігалися в грудні, а найбільш вільними дороги були з березня до кінця травня.

Торік затримка в місті склала 51%. Це означає, що півгодинна поїздка автомобілем на порожніх дорогах перетворюється в 45-хвилинну поїздку за завантажених дорогах. У 2019 Київ займав 12 місце із середньою затримкою 53%.

Низький трафік в Києві спостерігався тільки 48 днів на рік, що є найгіршим показником серед топ-10 учасників рейтингу.

Українці дихають найнебезпечнішим в Європі повітрям. Смертність через його забруднення в нашій країні найвища на континенті. Серед основних забруднювачів - електростанції, що працюють на вугіллі. Україна взяла на себе зобов'язання істотно зменшити викиди з них до 2033 року. Але поки чиновники кинули всі сили на те, щоб цього не робити. Детальніше про ситуацію, що склалася в матеріалі "Чисте повітря з відстрочкою".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі