У Києві розпочалася підготовка до будівництва «Президентського Університету»

Поділитися
У Києві розпочалася підготовка до будівництва «Президентського Університету» © Альона Гудкова/Facebook
ЗВО планують збудувати на місці павільйону ВДНГ, де раніше проходив Кураж Базар.

У Києві розпочалися роботи з підготовки до будівництва «Президентського Університету», його планують розмістити на території 19-го павільйону ВДНГ, де раніше проходив Кураж Базар.

«На початку літа ми випадково дізналися, що нам не продовжать контракт на ВДНГ, оскільки  на цьому місці будуватимуть «Президентський університет». Ніхто не приходив із наміром, не питав, що і як за собою це потягне, які втрати на нас чекають», - пише у Facebook засновниця Кураж Базар Альона Гудкова.

Гендиректор Національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ) Євген Мушкін пропонував команді переїхати до нового павільйону, але це виявилося збитковим.

«Мушкін намагався вмовити нас переїхати в перший павільйон, але навіть якби ми вирізали і вставили всі покращення, що зробили в павільйоні 19 на 6 млн гривень, ми все одно не наблизилися б до того, що вже мали. Окрім цієї пропозиції, ми не отримали пропозиції ні допомоги, ні компенсації вкладень, ні варіантів адекватного переміщення значущої соціальної, культурної міської події», - додає Гудкова.

В обмін на закриття працюючого бізнесу команда попросила компенсувати вартість нового ліфту «Отіс» (1 млн грн), зберегти та реконструювати павільйон, що є зразком пострадянського модернізму 1978 року.

На думку команди, він міг би стати залою, бібліотекою, атріумом або лекторієм для нового університету, що дозволило б зберегти культурний код та історію в умовах новобудов і ТРЦ, що стрімко зростають на місцях колишніх історичних будівель.

Але домовитися не вдалося, павільйон почали зносити. «Ні ВДНГ, ні ОП не знайшли хвилини, щоб написати мені одне смс «ми прийняли рішення, всупереч обговоренням з натяком на обіцянку, все ж його знести, нам шкода. і з ліфтом теж все не зрозуміло, ми просто його демонтуємо і скажемо всім, що щось придумаємо і потім всі забудуть», - додає вона.

Такий підхід з боку команди влади вказує на справжнє ставлення до бізнесу та підприємництва в Україні, вважає Альона Гудкова.

Ідея створити президентський університет викликала чималий резонанс у суспільстві. Але дискусії точилися переважно навколо вартості цього проєкту, його локації. Про те, як саме і чому навчатиме університет своїх студентів, майже не говорять.

Чи стане університет проривом в українській вищій освіті? Читайте у матеріалах Єлизавети Щепетильникової «Президентський університет: між Сколково та Назарбаєвим» та «Чужий серед своїх: що заховано в концепції президентського університету» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі