Близько посольства Білорусі в Києві відбулася акція, учасники якої заявили про злочинні дії РФ в Білорусі, а також спроби Росії поглинути цю країну.
У заході, який пройшов 17 вересня, взяли близько 30 осіб, повідомляє Укрінформ.
Активісти прийшли з плакатами: "Білорусь - це Європа" і "Незалежнасць yсць Свабода". За допомогою проєктора на будівлю посольства вивели гасла: "Війна Росії - не війна Білорусі", "Білорусь - збережи свою незалежність", "Путін - загроза всьому людству" і карикатури на президента країни-агресора Володимира Путіна.
Згідно із заявою організатора акції, активісти мали намір звернути увагу громадськості на військові навчання військ РФ на території Білорусі, а також на навчання на території РФ, які "не відповідають заявленому формату".
Також активісти заявили, що Росія хоче мати вплив у всіх країнах пострадянського простору і тому "навряд чи розглядає Білорусь як рівноцінного союзника".
У безпосередній близькості від активістів під час знаходилося близько 15 правоохоронців, які стежили за порядком. Акція пройшла без сутичок і провокацій.
Раніше повідомлялося, що сценарії, які Росія і Білорусь відпрацьовують на військових навчаннях "Захід 2021", несуть дуже серйозні ризики для України, тому потрібно уважно за ними стежити, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Також повідомлялося, що Росія планує використовувати військові навчання з Білоруссю для поглиблення контролю над збройними силами сусідів і збільшення військового потенціалу на кордонах країн НАТО. Військові навчання "Захід-+2021" включають десятки тисяч військовослужбовців обох країн і випробування стратегічної зброї для імітації конфлікту з "західним ворогом". Навчання проходять на тлі посиленого тиску з боку Кремля навколо глибшої інтеграції з Мінськом.
Російські військові вперше застосували ударні роботизовані комплекси "Уран-9" і "Нерехта" на навчаннях "Захід-2 021". Раніше ці ударні роботи пройшли випробувань, включаючи бойове застосування в Сирії.
Оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко раніше досліджував тему "глибоких" відносин Росії і Білорусі. Лукашенко нещодавно вже вп'яте за рік побував в гостях у Путіна. У Москві вони схвалили пакет з 28 "дорожніх карт" по інтеграції Білорусі та Росії. Детальніше про це в статті "Росія "м'яко" анексувала Білорусь: що це означає для України".