У Генштабі підбили підсумки після того, як рік тому Україна набула статусу партнера НАТО з розширеними можливостями.
Серед основних переваг, що надає Україні статус партнера НАТО з розширеними можливостями, в генштабі відзначають збільшення переліку заходів підготовки персоналу і підрозділів, в тому числі участь в навчаннях НАТО з тематики колективної безпеку (стаття 5 Північноатлантичного договору), допуск до навчань з кібербезпеки, поглиблення обміну інформацією, а також збільшення представництва в штабах і структурах НАТО на посадах, закритих для інших країн-партнерів.
"Подальше ефективне використання статусу ЕОР сприятиме досягненню Україною відповідних військових критеріїв набуття повноправного членства в НАТО - стратегічної мети нашої зовнішньої політики", - відзначили в Генштабі.
У Генштабі додають, що українські ЗСУ є надійним щитом Європи в зміцненні безпеки.
Статус країни-партнера НАТО з розширеними можливостями розкриває перед нашою державою та її Збройними силами нові горизонти і в той же час покладає серйозну відповідальність", - йдеться в повідомленні.
Раніше в Німеччині заявили, що питання вступу України в НАТО сьогодні не обговорюється. Віце-прем'єр з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина заявила, що члени НАТО не поспішають надавати Україні план по досягненню членства, щоб не дратувати Росію. Вона зазначила, що рішення про те, що Україна або Грузія рано чи пізно стануть членами НАТО було прийнято ще в 2008 році, але за ці 13 років Альянс не вжив конкретних кроків. Однак висловила надію на отримання ПДЧ в грудні.
Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту і чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статтях Володимира Кравченка «Обіцяного тринадцять (?) років чекають» і «Не все йде за планом».