"У грудні в рамках 73-ї сесії Генеральної асамблеї ООН будуть прийняті дві дуже важливі резолюції. Одна з них стосується порушень прав людини в окупованому Криму. Інша стосується мілітаризації Чорноморського регіону і Азовського моря", - заявила Геращенко.
Вона також додала, що Російська Федерація намагається створити в Азовському морі черговий осередок нестабільності.
15 листопада, третій комітет Генеральної Асамблеї ООН розгляне оновлений проект резолюції з прав людини в окупованому Криму.
Раніше Європарламент прийняв жорстку резолюцію із закликом посилення санкційного тиску на Росію у разі загострення ескалації в акваторії Азовського моря. Також Європарламент призначив нового спецпредставника ЄС по Донбасу і Криму та розширив сферу дії місії ОБСЄ в Україні, куди включив морські перевезення.
Зазначимо, що ситуація з порушенням прав людини в Криму виникла після анексії півострова Росією. При цьому обстановка в акваторії Азовського моря виникла також у результаті російської агресії. На анексованому півострові Росія встановлює свої закони і нав'язує жителям російське громадянство. Також Російська Федерація незаконно закликає кримчан на службу в армії і переміщує засуджених осіб з півострова на територію РФ. Крім того, російські спецслужби часто проводять несанкціоновані обшуки і затримання активістів. При цьому Моніторингова місія ООН фіксує на півострові жорстоке поводження з людьми і навіть тортури, які застосовуються в якості повчання або для отримання конкретної інформації.
Що стосується Азовського моря, то Росія перешкоджає судноплавству українських та іноземних суден в Азовському морі та Керченській протоці. Згідно з даними Держприкордонслужби, Росія затримала вже понад 150 іноземних суден, які йшли в українські порти в Азовському морі. Російська сторона дуже довго видає дозволи для проходження по Керченській протоці кораблям, що прямують в порти України.