"В четвер, 15 листопада, Третій (профільний) комітет Генеральної Асамблеї ООН розгляне оновлений проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна", - йдеться в повідомленні.
За словами першого заступника міністра інформаційної політики Еміне Джапарової, вже 35 країн приєдналися до співавторства спецрезолюції ООН по Криму.
У цій резолюції вперше в історії ООН країна, постійний член Ради безпеки ООН, визначається як країна-окупант і агресор.
"Такого не було ні разу досі, навіть після війни в Грузії. І фактично вона також визначає, як відбуваються репресії, і примусове насильницьке отримання громадянства РФ, неправильне застосування антиекстремістського та антитерористичного законодавства", - додала Джапарова. За її словами, в резолюції є навіть вимога до РФ відновити роботу Меджлісу кримськотатарського народу і виконати рішення міжнародного суду ООН від квітня 2017 року.
Очікується, що резолюцію підтримають 60 країн, як це було під час голосування за інші резолюції України.
Читайте також: МЗС України засуджує посилення репресій проти кримських татар в аннексированном Криму
Зазначимо, голосування по проекту відбудеться на засіданні Генасамблеї в грудні. Раніше Європарламент прийняв жорстку резолюцію із закликом посилення санкційного тиску на Росію у разі загострення ескалації в акваторії Азовського моря. Також Європарламент призначив нового спецпредставника ЄС по Донбасу і Криму та розширив сферу дії місії ОБСЄ в Україні, куди включив морські перевезення.