На кордоні України та Білорусі останнім часом не спостерігається суттєвих змін, проте Сили оборони не виключають, що війська РБ можуть в будь-який момент почати вторгнення, аби підтримати окупаційні війська. Про це під час останнього брифінгу розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.
"Підрозділили збройних сил Республіки Білорусь, як і раніше, посилюють прикриття напрямку свого кордону з нашою країною. Ані в чисельній кількості, ані в характері їхніх дій ми не відмічаємо змін. Проте, як і кордону з Росією в межах Чернігівщини і Сумщини, так само і кордону з Молдовою на Придністровському сегменті та кордону з Білоруссю, приділяється велика увага, і проводяться усі необхідні заходи для того, щоб укріпити цей напрямок і не допустити будь-якого посилення ескалації на цьому напрямку", - наголосив Демченко.
Він пояснив, що будь-які рухи, які зараз відбуваються на кордоні - це шантаж.
"Але зазначу, що Сили оборони України, жодне відомство і міністерство не виключають зараз і не виключали ніколи раніше, що збройні сили Республіки Білорусь можуть долучитися до війни, яку розв'язала Росія проти нашої країни, і в якийсь момент, коли це буде вигідно ворогу, здійснити спробу вторгнення. Тому, ще раз наголошую, що робляться максимально усі необхідні кроки, щоб відстежувати ситуацію як по лінії кордону, так і укріпити лінію оборони безпосередньо поряд з кордоном, і в прикордонні", - сказав Демченко.
Учора у Генштабі повідомили, що в Білорусі з 8 по 14 вересня будуть проходити військові навчання спільно з РФ та країнами ОДКБ. Не виключено, що там військові будуть відпрацьовувати ймовірне захоплення трьох областей України - Волинської, Рівненської та Житомирської. Проте в офісі президента заявили, що краще білоруським військовим і тим, хто підтримує вторгнення РФ, відпрацьовувати, як вони будуть здаватися в полон ЗСУ.
Тим часом в ГУР МО заявляють, що зберігається висока ймовірність завдання ракетних ударів по Україні з території Білорусі. Що стосується можливого наступу звідти, то такий сценарій у розвідці наразі вважають малоймовірним.
У Кремлі ухвалили рішення про те, що білоруські військові мають брати безпосередню участь у війні. Лукашенко намагається утриматись від цього кроку. Але поле для маневру має обмежене. Про цілі Путіна, про ризики для Лукашенка та про те, що необхідно зробити країнам Заходу — читайте у статті Володимира Кравченка "Чи вторгнуться війська Лукашенка в Україну?".