У лікарнях для ковідних хворих міста Одеса зберігається критична ситуація із наявністю медичного кисню.
Кисень пацієнтам може не вистачити до кінця дня, пролунало на онлайн-засіданні оперштабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Одеської міськради.
Директор департаменту охорони здоров'я Одеської міськради Левон Нікогосян повідомив, що вранці у понеділок, 1 листопада, дві тонни кисню завезли до міської інфекційної лікарні, а протягом дня постачання очікується ще у три медустанови, але "його вистачить ненадовго".
"Щодня потреби в кисні зростають", - заявив Нікогосян.
Тільки за вчора лише в одній медустанові було витрачено 1,3 тонни.
"Через брак кисню з міста Курахове до Одеси виїхала машина, яка привезе до лікарень 18 тонн. Проте є проблема — машина прибуде до міста не раніше, ніж за 12 годин, а кисень уже потрібен", - зазначив Нікогосян.
Наразі департамент охорони здоров'я чекає на рішення області, щоб місту дали хоча б 2 тонни з припортового заводу.
Раніше повідомлялося, що в Одесі без кисню залишився обласний центр соціально значущих хвороб, який госпіталізував пацієнтів із COVID.
У МОЗ заявляли, що Одеса та Одеська область забезпечені медичним киснем, а відтак потреби госпіталізованих хворих COVID-19 у кисневій терапії забезпечуються повністю.
Раніше повідомлялося, що проблеми із киснем у лікарнях Одеси та області нікуди не зникли, а просто видозмінилися. Рятівний газ став об'єктом піратських та рейдерських нальотів, інструментом боротьби з чиновниками, а також зведення особистих рахунків
Україна почала закуповувати кисень у Польщі, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Також він стверджував, що в Україні немає дефіциту кисню для пацієнтів із коронавірусом. За словами міністра, всі, хто потребує кисневої терапії, отримують її.
Так він підтвердив, що 80% госпіталізованих із COVID-19 пацієнтів потребують кисню. За його словами, споживання кисню зросло у 5-6 разів на одного пацієнта зі штамом "Дельтою".
Про те, чому держава вирішила, що наявність ліжок і вакцини — це все, що потрібно для боротьби з ковідом, читайте в статті "Епідемія: кожен сам за себе. Негласний договір влади і громадян".