Проблеми з киснем для ковідних хворих Одеси залишилися невирішеними

Відео
Поділитися
У деяких медзакладах у п'ятницю вранці зникала напруга.

Проблеми із киснем у лікарнях Одеси та області нікуди не зникли, а просто видозмінилися.

Рятівний газ став об'єктом піратських та рейдерських нальотів, інструментом боротьби з чиновниками, а також зведення особистих рахунків, пише місцевий ресурс "Думська".

Напередодні МОЗ заявило, що лікувальні заклади Одеси забезпечені киснем повністю, а редакції стало відомо, що дві третини кисню для лікарень, які зараз виробляють на території області, випускає підприємство "Кріопром".

Ця одеська фірма працює на ринку технічних газів та постачає кисень для виробництв та авіаторів. Нещодавно продукцію підприємства почали замовляти медустанови за спрощеною процедурою — без конкуренції та подробиць.

З'ясувалося два факти: у більшості випадків продаж кисню відбувається через посередників — ФОП чи дочірніх компаній, і в таких закупівлях не фігурує фраза "медичний кисень" з простої причини – вказаний виробник не має "медичної" ліцензії, тому використання його продукції в лікарнях – крайній і вимушений захід.

У медичному кисні не повинні бути присутні сторонні домішки, які допускаються в технічному. Водень, олія та інші речовини шкідливі для пацієнтів і пожежонебезпечні. Так використання технічного кисню замість медичного спричинило вибух у луганській лікарні №7 у 2010 році, коли загинуло вісім осіб.

Але й без продукції "Кріопрому" кисню у лікарнях області не вистачає. Добовий дефіцит — вісім тонн, отже, без кисневої підтримки залишилися сотні хворих.

МОЗ також не вказало, що нестачу в Одесі та області вирішують за рахунок сусідніх регіонів.

Такий гострий конфлікт через це стався у Миколаєві: з новою силою озвучили претензії головному лікарю обласної інфекційної лікарні Світлані Федоровій, яка перебуває у конфлікті з обласною владою та НСЗУ. Але в регіон прийшла вказівка відвантажити цистерну кисню в Одеську область, і з'ясувалося, що дорогою цистерна "повернула не туди" і злила частину вантажу в резервуари Миколаївської обласної інфекційки.

Одеська влада вирішила дати бій нахабному кисневому піратству. На супровід цінного вантажу до Миколаєва відрядили співробітників одеської "Муніципальної варти", які взяли цистерну під охорону та конвоювали її до Одеси.

Планове технічне обслуговування на найбільшому українському підприємстві з випуску медичного кисню (Лінде Газ Україна) обіцяють закінчити 2 листопада. Судячи з поточної статистики, "кисневе голодування" одеських лікарень поки що не вилилося в різкий стрибок летальних випадків від COVID-19.

При цьому повідомляється, що три одеські медустанови, у тому числі корпус обласного центру соціально-значимих хвороб на Ядова, 4, куди вночі 27 жовтня перевозили важких хворих COVID-19, що залишилися без кисню, о 7:43 ранку залишився без електропостачання.

Як повідомили у ДПЕК "Одеські електромережі", було знеструмлено міськлікарню №11 та обласну дитячу клінічну лікарню.

"За дві хвилини наші фахівці підключили Одеський обласний центр соціально значущих захворювань до генератора. За кілька хвилин була підключена до резервного харчування лікарня №11", - повідомили у ДТЕК.

З'ясувалося, що сталося відключення підстанції "Київська" потужністю 110кВ, через що без світла залишилося близько 15 тисяч одеситів. Роботу підстанції відновили о 8.03.

Попередня причина інциденту – аварійне відключення секції шин потужністю 110 кВ на підстанції 330 кВ "Усатове", яка знаходиться на балансі НЕК "Укренерго".

Раніше повідомлялося, що у Міністерстві охорони здоров'я України було поінформовано про перебої з киснем в Одесі, але чиновники не запропонували вирішення цієї проблеми.

Раніше Україна почала закуповувати кисень у Польщі. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Раніше глава МОЗ Віктор Ляшко стверджував, що в Україні немає дефіциту кисню для пацієнтів із коронавірусом. За словами міністра, всі, хто потребує кисневої терапії, отримують її.

Зазначимо, що на Херсонщині розгортають мобільний госпіталь для пацієнтів з коронавірусом. Передбачено 120 додаткових ліжкомісць. Херсонська область цієї осені першою перейшла до червоної зони карантину ще 15 жовтня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі