У МОЗ знали про майбутню кризу з киснем у лікарнях Одеси

Поділитися
Основні виробники кисню проводять зараз регламентні ремонтні роботи.

У Міністерстві охорони здоров'я були поінформовані про перебої з киснем в Одесі, але чиновники не запропонували розв'язання цієї проблеми.

Про це свідчить протокол онлайн-наради, що відбулася 11 жовтня під керівництвом заступника міністра Олександра Комаріди. Копії документів публікує місцевий ресурс "Думська".

На нараді, про яку йдеться, були присутні представники міністерства та виробники медичного кисню. Прозвучали причини та терміни зупинення виробництва. Також було прораховано потребу у кисні.

Скріншот із сайту
Скріншот із сайту

Згідно з протоколом, виробники медкисню "Лінде Газ Україна" та "Мессер Україна" зупинили роботу через планове технічне обслуговування, а перенесення цих робіт на пізніший термін було неможливим.

Вказані компанії попередили про це, а 11 жовтня потрібно було знайти вихід із ситуації. На нараді вирішили знайти інших виробників та виробничі запаси технічного кисню та направити їх на підтримку хворих, а також заборонити госпіталізацію хворих з підозрою або легким перебігом COVID-19 та провести з цього приводу інформаційну кампанію.

Скріншот із сайту
Скріншот із сайту

Також із протоколу засідання випливає, що в Україні лише 35 лікарень оснащені автономними кисневими станціями, які забезпечують потреби на 0,7%. При цьому прозвучало, що добова потреба в кисні у жовтні зросла в порівнянні з квітнем удвічі через особливості перебігу хвороби, спричиненої штамом "Дельта".

Джерела ресурсу в МОЗ повідомляють, що про проблему підвищення потреб у кисні у відомстві заговорили ще у травні цього року.

Скріншот із сайту
Скріншот із сайту

Скріншот із сайту
Скріншот із сайту

"За фактом міністерство, обласна та міська влада виявилася не в змозі не тільки впоратися з ситуацією, але й розумно розподілити ресурси, що залишилися. При правильному плануванні можна було провести організаційну та роз'яснювальну роботу і як мінімум заздалегідь розподілити потоки хворих по лікувальних установах", - йдеться у матеріалі.

Скріншот із сайту
Скріншот із сайту

Скріншот із сайту
Скріншот із сайту

Регламентні роботи у виробників медкисню розпочалися 16 жовтня і триватимуть до 2 листопада. Якщо статистика захворюваності на коронавірус в регіоні зростатиме, то дефіцит кисню стане постійною проблемою.

Скріншот із сайту
Скріншот із сайту

На початок місяця жовтня лікарні потребували приблизно двох тисяч тонн кисню на добу, а зараз необхідність у ньому значно зросла. Навіть після поновлення роботи основних постачальників кисню є сумнівним, що постачальники зможуть істотно збільшити виробництво.

Наразі районні адміністрації Одеси розіслали на всі підприємства міста листи з проханням негайно надати інформацію про наявність запасів кисню.

Напередодні вночі співробітники комунальної установи "Муніципальна варта" вирушили до сусіднього Миколаєва, щоби супроводити до Одеси цистерну з медичним киснем для інфекційної лікарні.

Сьогодні, повідомляє "Думська, у МОЗ заявили, що Одеса та Одеська область забезпечені медичним киснем. За словами першого заступника міністра охорони здоров'я Олександра Комаріди, 26 жовтня в опорних клініках регіону споживали 18,9 тонни рідкого та 368 балонів газоподібного кисню. Протягом 25-27 жовтня до області доставили 35 тонн кисню.

Раніше повідомлялося, що в лікарнях Одеси виникла напружена ситуація із забезпеченням медичним киснем через зупинку виробляючих його заводів. Про це 27 жовтня на брифінгу повідомила директор департаменту охорони здоров'я ОДА Наталія Одарій-Захар'єва. Вона не стримала сльози та пояснила, що в Україні призупинено роботу двох заводів, які виробляли життєво важливий газ.

Нагадаємо, Україна почала закуповувати кисень у Польщі. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Раніше глава МОЗ Віктор Ляшко стверджував, що в Україні немає дефіциту кисню для пацієнтів із коронавірусом. За словами міністра, всі, хто потребує кисневої терапії, отримують її.

Зазначимо, що на Херсонщині розгортають мобільний госпіталь для пацієнтів з коронавірусом. Передбачено 120 додаткових ліжкомісць. Херсонська область цієї осені першою перейшла до червоної зони карантину ще 15 жовтня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі