В Україні станом на 25 листопада у чотирьох областях у "червоній" зоні адаптивного карантину стабілізувалися епідемічні показники, свідчать дані МОЗ.
Показники щодо поширення коронавірусу покращилися у Львівській, Луганській, Донецькій та Одеській областях. Найближчим часом Луганська та Львівська область можуть вийти з цієї зони.
Жовтому рівню епідемічної небезпеки відповідає Тернопільська та Кіровоградська області.
Нині у "помаранчевій" зоні чотири області: Чернівецька, Харківська, Закарпатська, Полтавська.
У "червоній" зоні знаходиться Київ та 18 областей: Херсонська, Одеська, Запорізька, Донецька, Дніпропетровська, Сумська, Миколаївська, Рівненська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Хмельницька, Чернігівська, Львівська, Волинська, Черкаська, Вінницька.
В KSE заявили, що в Україні, окрім Львівської та Луганської області, у Київі та трьох областях стабілізувались показники щодо поширення COVID-19. За даними KSE, в Україні на цьому тижні розпочинається розвантаження медичної системи.
Глава МОЗ Віктор Ляшко заявив, що Україна пройшла пік захворюваності на COVID-19.
У спробах розвантажити медичну систему МОЗ перейшло до агресивніших форм комунікації із населенням – обмежень у "червоних зонах" для людей, які не мають сертифікатів про вакцинацію; списків професій, що підлягають обов'язковій імунізації; публікаціям на сторінках соцмереж фото з реанімаційних відділень ковідних лікарень. Та чи достатньо цього, щоб упоратися із третьою хвилею COVID-19? Читайте у статтях Алли Котляр "Велика госпіталізація: чому так багато українців помирає від коронавірусу" та "Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей" у ZN.UA.