У головному джерелі водопостачання Севастополя, Чорноріченському водосховищі, продовжують зменшуватися запаси води, повідомляє Крим.Реаліі.
Кримські журналісти побували в Байдарській долині, де знаходиться водосховище і відзначили, що вода відступила від своїх звичайних берегів на сотні метрів, а на водній гладі вже видно окремі осровкі суші.
Через брак води на півострові, окупаційна влада примусово викуповувати приватні свердловини та колодязі у кримчан. У разі відмови продавати, «глава» Криму Сергій Аксьонов запропонував підключати прокуратуру.
На вихідних "влада" отримала близько тисячі звернень від жителів зі скаргами на недотримання графіка подачі води або жовто-коричневу рідину, що тече з водопроводу. У деяких районах води не було до шести діб.
У Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів. Крим продовжує страждати від маловоддя. Росводресурси вважають дорогим проектом опріснення води Чорного моря, так само як і перекидання води на окупований Кримський півострів з Краснодарського краю або Ростовської області Росії.
За даними Росводресурсів, води у водосховищах природного стоку зараз в 2,3 рази менше, ніж було на початок вересня минулого року.
Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".
У той же час міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарного кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.
Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.