Верховному комісару ООН розповіли про ситуацію з водопостачанням Криму - МЗС

Поділитися
Верховному комісару ООН розповіли про ситуацію з водопостачанням Криму - МЗС © http://www.c-inform.info/
За словами Еміне Джапарової, Росію турбує тільки реалізація своєї неоколоніальної політики на півострові.

Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела онлайн-зустріч з Верховним комісаром ООН з прав людини Мішель Бачелет, в ході якої розповіла про ситуацію щодо водопостачання окупованого Росій Криму і про порушення прав людини на півострові, передає прес-служба МЗС.

В ході бесіди, Джапарова підкреслила неспроможність російських фейків про «гуманітарну катастрофу в Криму» і зазначила, що Росія дбає не про населення півострова, а про реалізацію своєї неоколоніальної політики.

В її рамках, за оцінками експертів, РФ переселила на Кримський півострів до восьмисот тисяч власних громадян. Крім того, за словами Джапарової, Росія дбає про задоволення своїх військових потреб в контексті подальшої мілітаризації Криму.

"Окрему увагу було приділено незаконно ув'язненим Росією українським громадянам і кроків, які додатково може здійснити Управління Верховного комісара разом з іншими правозахисними механізмами ООН, в напрямку полегшення їх становища та звільнення", - йдеться в повідомленні МЗС.

Пані Верховний комісар запевнила, що візит в Україну залишається на її порядку денному, а його дати будуть визначені як тільки це дозволить зробити епідемічна ситуація.

Як заявив в п'ятницю голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Росія ратує за поставку дніпровської води в Крим, щоб остаточно колонізувати півострів, витісняючи звідти кримських татар.

За його словами, питної води для населення Криму досить. Необхідно тільки лише її збирати, використовувати раціонально. "У Криму не вистачає води для того, щоб колонізувати його у всіх напрямках і, в першу чергу, заселяти Крим сотнями, сотнями тисяч громадян Росії", які служать в каральних органах. Таким чином, на думку Чубарова, відбувається заміна етнічного та демографічного складу Криму.

Раніше повідомлялося про те, що на кордонах з Україною і в окупованих районах Донбасу Росія розгорнула армійську угруповання чисельністю майже 80 тисяч чоловік. Для тиску на Україну і Захід Кремль використовує майбутні навчання «Кавказ-2020», на яких буде відпрацьовуватися сценарію нападу на сусідні країни.

Особливий інтерес для РФ представляє Херсонщина і Північно-Кримський канал, по якому до анексії здійснювалися поставки дніпровської води в Крим.

Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".

У той же час міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарної кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.

Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі