Тяжке становище справ у сфері науково-технічної діяльності пов'язане з захопленням держави олігархічними кланами — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Тяжке становище справ у сфері науково-технічної діяльності пов'язане з захопленням держави олігархічними кланами — експерт
Дані свідчать про істотно занижений рівень оплати праці в державних наукових установах і необгрунтовану дискримінацію оплати наукової праці порівняно з іншими видами діяльності.

Тяжке становище справ у сфері науково-технічної діяльності в значній мірі пов'язано з захопленням держави олігархічними кланами і спотвореною мотивацією економічних суб'єктів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Богдан, доктор економічних наук, зав.відділом державних фінансів Експертно-аналітичного центру "Оптіма". За її словами, в умовах, коли наближений до влади бізнес має постійний доступ до джерел генерування прибутків, пов'язаних з перерозподілом бюджетних коштів, національного багатства і незаконним захопленням приватних активів, втрачається економічна доцільність генерування нових знань і виробничих інновацій.

Останні дані про середній рівень оплати праці в установах НАНУ представлені на офіційному веб-сайті Академії за 2015 р. (він становив 3992 грн.). Для порівняння: середня заробітна плата в економіці в тому ж році становила 4195 грн, а в сфері державного управління, оборони і соціального страхування - 4378 грн. Наведені в табл. 2 дані свідчать про істотно занижений рівень оплати праці в державних наукових установах і необгрунтовану дискримінацію оплати наукової праці порівняно з іншими видами діяльності.

321
321

"Що стосується порівнянь з міжнародними даними, то наведені нами свідчать: лише в Україні середня заробітна плата в установах НАН була нижчою як від середньої по економіці (на 4,8%), так і від середньої з державного управління, оборони і соціального страхуванню (на 8,8%). У країнах "ядра" ЄС, навпаки, заробітна плата зайнятих професійною, науковою і технічною діяльністю перевищувала середню по економіці на 18,4–32,5%, а середню по сектору державного управління - на 23,9–43%", - відзначає експерт.

Детальніше про проблеми фінансування української науки читайте в матеріалі Тетяни Богдан "Руйнація української науки як наслідок кланово-олігархічного ладу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі