Олександр Тупицький, указ про призначення якого на посаду судді Конституційного суду скасували, заявив, що під час обшуків у четвер у нього з дому нічого не вилучили, повідомляє видання "Liga.net", яке цитує Тупицького.
"Обшуки проводилися не з метою розслідування, а з іншою метою. Тому в результаті нічого, що цікавило слідчих, знайдено не було", – підкреслив він.
Відсторонений глава Конституційного суду заявив, що обшук був безпідставним. "Вони два тижні ходили до Печерського суду за дозволом і судді їм відмовляли в проведенні обшуків. І вони зламали одну суддю, яка, мабуть, не розібралася. Оскільки в постанові все написано шкереберть", – зазначив він.
За словами Тупицького, обшук проходив за місцем проживання, в автомобілі дружини і на дачі у тещі. Він вважає, що в таких обшуках немає сенсу, оскільки слідство у справі триває вісім років і два роки тому його тричі допитував слідчий.
Нагадаємо, що сьогодні, 13 травня, за місцем проживання Олександра Тупицького, указ про призначення якого на посаду судді КСУ скасували, проходив обшук. Слідчі Державного бюро розслідувань прийшли за адресою його проживання о 6 годині ранку 13 травня. Про це ZN.UA повідомили джерела в ДБР.
Після чого стало відомо, що виплата заробітних плат суддям Конституційного суду України Олександру Тупицькому та Олександру Касмініну тимчасово зупинена.
Нагадаємо також, що 30 жовтня Центр протидії корупції опублікував імена суддів КС, які "вбили антикорупційну реформу", проголосувавши за скасування статті 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування), незаконного збагачення, електронного декларування, повноважень НАЗК.
27 березня президент видав Указ про скасування призначення Олександра Тупицького главою Конституційного Суду. За інформацією джерел ZN.UA, буквально напередодні - 26 березня - голова СБУ Іван Баканов подав президенту рапорт, який і став підставою для рішення Зеленського.
Згодом представник президента в КСУ Федір Веніславський зауважив, що рішення Зеленського є законним і базується, очевидно, на протиправних діях Тупицького, які легалізовували анексію Криму в 2014 році.
Тупицький 29 березня підписав розпорядження про скликання Конституційного суду на 12 квітня 2021 року, яке мало бути присвячено указу президента Володимира Зеленського про скасування призначення Тупицького суддею КСУ.
Як повідомляло ZN.UA, 2 квітня Тупицький видав розпорядження, в якому заявив про незаконність указу Зеленського про скасування його призначення Главою Конституційного Суду.
Співробітники Державної охорони не пустили Олександра Тупицького в приміщення Конституційного суду на спеціальне пленарне засідання, він заявив, що в такому разі він і далі "залишається суддею і головою КС".