У розпорядженні редакції ZN.UA опинилися документи, які підтверджують поглиблення конфлікту між центральною владою і звільненими президентом суддями Коституційного суду Олександром Тупицьким (ексголова КСУ) і Олексієм Касмініним.
Так, скориставшись тимчасовою відсутністю Тупицького (який на лікарняному), в.о. голови КС Сергій Головатий сьогодні видав розпорядження про зупинення виплати зарплати О. Тупицькому та О. Касмініну, та заборонив використовувати службовий транспорт. При цьому як на правову підставу він послався лише на указ президента, а не на Конституцію і закон про КС.
Виданню цього розпорядження передувало депутатське звернення народного депутата Федора Веніславського. Веніславський відповідає за зв’язки Банкової з КС і, як стверджують наше джерело в ОПУ, разом з Головатим є автором ідеї видання Зеленським указу про скасування указів Януковича про призначення Тупицького і Касмініна.
Однак до підписання Головатим розпорядження Банкова, тісно співпрацюючи з Головатим і публічно підтримуючи його (зокрема голова парламентського комітету Костін), домагалась, щоб у КС прийняли на підставі указу якийсь свій внутрішній документ і видали Тупицькому та Касмініну трудові книжки. Однак Головатий на це не пішов, зокрема через занадто очевидну відсутність для цього правових підстав. Що констатував юридичний департамент КС. Тому весь цей час хоча Тупицького і Касмініна і не пускали до приміщення КС, вони продовжували отримувати зарплату і користуватись службовими машинами.
Але Тупицький, який сьогодні вийшов з лікарняного, негайно скасував вказане розпорядження Головатого і призначив службову перевірку, вбачаючи у його діях ознаки щонайменше трьох злочинів і дисциплінарного проступку.
Примітним є те, що розпорядження Тупицького видане на бланку голови яке і зареєстроване у секретаріаті КС. Це означає, що секретаріат КС визнає його за легітимного очільника КС. Внутрішня боротьба між Головатим і Тупицьким насправді є проявом політичної боротьби за КС чинної влади і кураторів Тупицького, які засвітилися на плівках голови ОАСК Вовка. Одне зрозуміло чітко і однозначно — боротьба йде не за конституційне правосуддя, а за контроль над КС з використанням його у особистих та політичних цілях.
Показово, що в КС прийшло офіційне двовладдя: зареєстровано обидва розпорядження — і Тупицького, і Головатого.
За інформацією джерела, Головатому за допомогу ОПУ обіцяно посаду голови КС. «За цю посаду вже також б’ються Віктор Кривенко, Володимир Мойсик і Віктор Городовенко. Веніславський хоче призначити свою креатуру – Віктора Кичуна або Віктора Колісника, — уточнює джерело. — Однак ОП не бачить на цій посаді нікого з діючих суддів КС. Вони хочуть завести св кандидатуру. За наявною інформацією, на цю посаду поклала око генпрокурорка Ірина Венедіктова. Кажуть, що вона вже мала розмову з президентом і головою ОП Андрієм Єрмаком. Схоже на правду. Довго всидіти на Різницькій їй навряд чи вдасться. А зайти на 9 років до КСУ - із них на 3 роки на посаду голови - дуже привабливо і круто».
Судді КС і президент Зеленський (кожен своїми діями) фактично вивели КС з правової площини діяльності і перетворили його у політичного суб’єкта.
«Замість органу конституційної юрисдикції КС став об’єктом брудної політики і фактично припинив виконання своїх конституційних функцій, — констатує наше джерело в КС. — А це матиме надзвичайно великі негативні наслідки для держави і суспільства. Наразі в Україні немає органу, який би стримував політичну владу (президента, парламент і уряд) від правового свавілля. Також відкрито шлях до широкомасштабної узурпації влади. Тепер КС де-факто не існує взагалі. І відновити його функціональну спроможність у найближчі роки вочевидь не вдасться».