Тука пояснив, чому Україна не могла перешкодити анексії Криму Росією

Поділитися
Тука пояснив, чому Україна не могла перешкодити анексії Криму Росією Тука назвав причини, які перешкоджали протистояти окупації Криму
Після втягування у військовий конфлікт на півострові, країна не змогла б протистояти агресору на "другому фронті" на сході, вважає він.

Україна не могла перешкодити анексії Криму Росією у 2014 році, але повинна була боротися за півострів, вважає заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Заступник міністра нагадав про те, що на момент анексії 80% співробітників Служби безпеки України зрадили присягу і перейшли на бік країни-агресора. І зберегти територіальну цілісність країни вдалося лише там, де її підтримала місцева влада.

"Там, де місцева влада зрадила, ми втратили Україну. Там, де місцева влада дала відсіч - ми Україну зберегли. Якщо б Україна дала відсіч у Криму, події могли б розгортатися набагато гірше, ніж сталося в результаті. Якби там відразу почалося збройне протистояння, нам би треба було відправляти ЗСУ в Крим, тому що і за рівнем підготовки, і за рівнем забезпечення військові РФ мали перевагу. Якби ми тоді втягнулися, я впевнений, у нас не вистачило б сил ще витримати удар на сході. Харків, Дніпро, Запоріжжя - це ж все було", - пояснив Тука в чаті у "Главреді".

На думку Георгія Туки, втягнувшись у конфлікт в Криму, Україна не змогла б воювати на два фронти й утримати схід.

"Крім того, Росія могла б почати повноцінну війну, оскільки на півострові крім "козачків" була величезна кількість легальних російських військ. Й у випадку дій проти "регулярів" ми б моментально отримали звинувачення у тому, що "бандерівська хунта пішла на русський мир", і ми б отримали відповідь від регулярної армії", - додав він.

Нагадаємо, раніше Державний секретар США Рекс Тіллерсон повідомив про те, що США збережуть санкції до тих пір, поки РФ не поверне Крим під контроль України. Те ж саме стосується і виведення російських військ з Донбасу.

Також повідомлялося про те, що прокуратура АР Крим має намір ініціювати міжнародний судовий процес щодо анексії Криму Росією за прикладом Нюрнберзького процесу.

Офіційно початком окупації Криму вважається 20 лютого 2014 року. Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується у звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягла за собою окупацію, не потрібно.

Таким чином, цей міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі