Прокуратура АРК хоче ініціювати міжнародний судовий процес через анексію Криму Росією за прикладом Нюрнберзького процесу, повідомив прокурор АРК Гюндуз Мамедов, зазначається на сайті прокуратури Криму.
"Наша мета: ініціювати міжнародний судовий процес проти окупаційної влади за прикладом Нюрнберзького процесу. До відповідальності повинні бути притягнуті не тільки виконавці, але й ті, хто віддавав злочинні накази", - підкреслив прокурор.
За його словами, на початку 2017 року він поставив завдання своїм працівникам сформувати доказову базу для розгляду фактів, пов'язаних з військовими злочинами, зокрема, злочинами проти людства, геноциду в Міжнародному кримінальному суді.
Він зазначає, що спільно з неурядовими правозахисними громадськими організаціями підготовлено перше інформаційне повідомлення, яке направлять в Міжнародний кримінальний суд. На завершальній стадії ще одне.
"Тобто, можу відверто запевнити, що ми впевнено крокуємо до початку розслідування в Гаазі злочинів, скоєних у Криму, і сподіваюся на міжнародний судовий процес, подібний Нюрнберзького процесу", - сказав Мамедов.
14 листопада Третій комітет Генеральної асамблеї ООН підтримав проект резолюції "Стан прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". Документ підтримали представники 71 держави, 77 – утрималися, 25, у тому числі РФ, – проголосували проти. Резолюція засуджує порушення, обмеження прав людини, дискримінацію кримських татар, українців та представників інших етнічних і релігійних груп з боку російських окупантів; застосування законодавства РФ на анексованій території і примусове переведення громадян України в російське громадянство. У проекті резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН щодо поновлення прав і свобод громадян України на півострові і заклик забезпечити освітній процес українською і кримськотатарською мовами. Крім того, документ містить заклик негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, а також покласти край практиці примусу жителів Криму до служби в російській армії, в тому числі за допомогою тиску або пропаганди. Проект резолюції засуджує відмову в доступі на територію Криму моніторингової місії ООН з прав людини в Україні незважаючи на чинний мандат місії.