Тривалість робочого дня: скільки мають працювати працівники під час воєнного стану

Поділитися
Тривалість робочого дня: скільки мають працювати працівники під час воєнного стану © freepik/freepik
В цей період робочий тиждень може мати більше годин.

Під час воєннного стану трудові відносини між працвником і роботодавцем регулюються певним законодавством. Так, для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури, нормальна тривалість робочого часу у період дії воєнного стану може бути збільшена. Фахівці Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці розповіли, яка тривалість робочого часу може бути встановлена працівникам під час воєнного стану. Про це пише sud.ua.

Вони зазначили, що відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX, нормальну тривалість робочого часу у період дії воєнного стану може бути збільшено до 60 годин на тиждень для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури (в оборонній сфері, сфері забезпечення життєдіяльності населення тощо).

«Для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури (в оборонній сфері, сфері забезпечення життєдіяльності населення тощо), яким відповідно до законодавства встановлюється скорочена тривалість робочого часу, тривалість робочого часу у період дії воєнного стану не може перевищувати 40 годин на тиждень», – йдеться у повідомленні.

Роботодавець може встановлювати п’ятиденний або шестиденний робочий тиждень, а також час початку і закінчення щоденної роботи (зміни).

Тривалість щотижневого безперервного відпочинку може бути скорочена до 24 годин.

У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53, частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67, статей 71, 73, 78-1 Кодексу законів про працю України та частини другої статті 5 Закону України «Про відпустки».

У разі встановлення нормальної тривалості робочого часу відповідно до частин першої та другої цієї статті понад норму, встановлену відповідно до законодавства, оплата праці здійснюється у розмірі, збільшеному пропорційно до збільшення норми праці.

Фахівці підкреслили, що норми частин першої, другої та п’ятої цієї статті не застосовуються до праці неповнолітніх.

«Починаючи з 19 липня 2022 року, відповідно до змін до статті 6 Закону України від 15.03.2022 №2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», застосовуються способи компенсації за роботу у вихідний день, передбачені статтею 72 Кодексу законів про працю України», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, чи має право роботодавець зі своєї ініціативи розірвати трудовий договір з працівником у період його тимчасової непрацездатності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі