Табу на згадування Гладковського у справі про розкрадання в оборонці: НАБУ назвало прокурора

Поділитися
Табу на згадування Гладковського у справі про розкрадання в оборонці: НАБУ назвало прокурора НАБУ бракує фактажу © economy.apostrophe.ua
Прокурор звинувачення заперечує. За його словами, рекомендації стосувалися можливого порушення презумпції невинності.

Вказівку не згадувати в матеріалах розслідування корупції у ДК "Укроборонпром" прізвища Олега Гладковського, його сина Ігоря та інших підозрюваних давав прокурор Максим Грищук, повідомив на засіданні парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції директор НАБУ Артем Ситник.

"За словами детективів, це було сказано на нараді, яка проводилася першим заступником антикорупційного прокурора", – повідомив він. На прохання депутатів директор Бюро уточнив, що йдеться про Максима Грищука.

Згідно з декларацією Грищука за 2018 рік, він працює в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, обіймає посаду першого заступника керівника САП Назара Холодницького.

При цьому Ситник акцентував увагу на тому, що особисто такої вказівки не чув, і знає про неї лише зі слів колег.

Своєю чергою керівник САП Назар Холодницький усі звинувачення заперечив і заявив, що прокурори його відомства таких вказівок давати не можуть. "Ми не можемо в документах називати прізвища осіб, яким не оголошено підозру", - пояснив він.

Позицію Холодницького підтримує і сам прокурор Грищук. У коментарі "Українській правді" він повідомив, що вказівка, про яку говорять в НАБУ, стосувалося можливого порушення презумпції невинуватості.

"Це було не вказівкою прибрати конкретне прізвище Гладковського, взагалі такого не було. Вони прийшли з усіма прізвищами, усіх посадовців, які там згадувалися в розслідуванні. САП наказала переробити клопотання, щоб у ньому були вказані не прізвища, а посади осіб, яким ще не оголошено підозру", - пояснив прокурор.

Нагадаємо, 14 березня директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник відсторонив від посади двох детективів, згаданих у журналістському розслідуванні Лесі Іванової. Згодом у НАБУ повідомили, що Ситник відсторонив третього фігуранта журналістського розслідування.

Розслідування проекту Bihus.Info присвячене масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні посадовці, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема: вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, і голова "Укроборонопрому" Павло Букін. При цьому голову держконцерну та трьох з п'яти членів наглядової ради призначає саме президент.

У заключній частині розслідування Лесі Іванової повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укроборонпрому". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабара за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію і масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте в статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" та "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі