У справі про розкрадання в оборонці САП просила не згадувати Гладковського — НАБУ

Доповнено
Поділитися
У справі про розкрадання в оборонці САП просила не згадувати Гладковського — НАБУ Нацагентство назвало кілька причин, чому зробило таку заяву
В Нацбюро заявили, що єдиною вказівкою САП у цій справі було не вказувати прізвища фігурантів в клопотаннях до суду.

Національне антикорупційне бюро звинуватило Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру в саботуванні розслідування щодо масштабних розкрадань в "Укроборонпромі". Зокрема,прокурори САП постійно затягують із погодженням клопотання щодо виїмки важливих для розслідування речей та документів, йдеться в повідомленні НАБУ в Facebook.

"Керівництво САП публічно наголошує на необхідності активного розслідування розкрадань в сфері оборони, проте їхні реальні дії суттєво відрізняються від озвученого ЗМІ. Фактично, САП саботує розслідування НАБУ, розпочате за матеріалами BIHUS.info", - повідомили в НАБУ .

Зазначено, що САП майже місяць ігнорує ініціативу НАБУ щодо витребування у Генеральної прокуратури відповідного кримінального провадження, яке, ймовірно, містить листування, оприлюднене ЗМІ.

"Прокурори САП постійно затягують строки погодження клопотання про виїмку речей та документів, що мають значення для розслідування. В результаті звернення до суду за відповідними дозволами на проведення процесуальних дій відтерміновуються", - додали в НАБУ.

Окрім того, за словами НАБУ, в рамах кримінального провадження керівництво САП вимагало не згадувати в переданих до суду матерыалах прізвища Олега Гладковського та інших осіб, які опубліковані в журналістському розслідуванні.

"Процесуальними керівниками у кримінальному провадженні, відкритому за публікаціями BIHUS.info , не надано жодної вказівки, окрім однієї і то – в усній формі: не згадувати у клопотаннях детективів, що скеруються до суду, прізвища Гладковського О.В. та інших осіб, які опубліковані в журналістському розслідуванні", - заявили в НАБУ.

"Ситуація, що склалася, не тільки не сприяє всебічному та об'єктивному розслідуванню фактів корупції в оборонному комплексі, а й навпаки унеможливлює її. Натомість її використовують як інструмент політичного тиску на НАБУ, в тому числі з боку Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури", - підсумували в бюро.

Розслідування Bihus.Info присвячено масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор з безнес-партнерами Віталієм Жуковим й Андрієм Рогозою, а також нинішній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.

У заключній частині журналістського розслідування Лесі Іванової повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації з закупівлями підприємств "Укрооборонпромe". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

26 лютого Національне антикорупційне бюро відкрило кілька нових справ за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері України. Розслідування розпочато за ч .5 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі DT.UA "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі