Святвечір: що має бути на святковому столі

Поділитися
Святвечір: що має бути на святковому столі © Новое Время
За традицією господині готують 12 пісних страв.

7 січня святкують Різдво Христове за юліанським календарем. Напередодні Різдва, 6 січня, відзначають Святвечір. На свято заведено подавати 12 пісних страв – за кількістю апостолів. Трапеза на Святвечір починається щойно на небі з’явиться перша зірка. Головними стравами на святковому столі є кутя та узвар, пише 1+1.

Кутя

Вона є найголовнішою стравою на столі у Святвечір. Зерно в куті символізує достаток і вічне життя, воскресле життя, а мед – символ чистоти та Божого слова. Мак символізує мучеництво, невинно пролиту кров. Кутю після вечері залишають на цілу ніч на столі для душ померлих, оскільки вона символізує єднання з Богом і світом померлих.

Узвар

Узвар символізує народження, нове життя, а саме – народження Ісуса Христа, а вода є символом очищення душі і тіла. З давніх-давен узвар символізував хороше життя, оскільки сухі і свіжі фрукти, які використовують у приготуванні узвару, означали родючість, а мед – солодке життя.

Пісний борщ

Борщ необхідно готувати без м'яса, оскільки всі страви на свято мають бути пісними. Борщ готують з овочів, які заквашуються заздалегідь приготованим квасом з буряка.

Він має насичений темно-червоний колір і символізує кров дітей з Вифлеєма, яких Ірод наказав убити.

Капусняк

Для приготування страви використовують капусту, яка є символом міцності і простоти водночас, єдності навколо однієї основи – Христа Бога.

Хліб

На святковому столі має бути хліб. Він символізує смерть і воскресіння: зерно кидають у землю, воно «помирає», але дає плоди, тим самим «воскресаючи».

Риба

У Святвечір на столі дозволяються страви з риби. Знак риби був першою монограмою Ісуса Христа. Також, першими учнями Ісуса Христа були рибалки. Усі віряни, учні і сам Ісус Христос уподібнювались рибі, бо перебувають у безпеці у воді, а саме у «воді вчення».

Горох і квасоля

Горох із квасолею символізують відродження після занепаду, символ Божої весни. Також, вони символізують єдність роду, тому що всі за різдвяним столом – як горошинки в одному стручку.

Часник

За традицією на Святвечір часник кладуть по кутках столу, а потім їдять, щоб не боліли зуби. Він символізує здоров’я і очищення від гріхів.

Голубці

Назва «голубці» вказує на символ – голуба, який несе Божу любов, символізує Святого Духа, красу та силу отриману від Бога Творця. А головне – символізує мир.

Пампушки

Пампушки символізують святих на небі, які отримали вічне життя повіривши в Ісуса Христа. Символ свята, радості, достатку і щастя, яке дарує Бог.

Каша

Каша є символізує продовження роду та єднання людей. Також вона є символом плодючість домашньої худоби, врожайність земель та працьовитість господарів.

Вареники

Ця страва символізує достаток та ситість. Господь призначив місце людини у Царстві Божому, де вона житиме добре «як вареник в маслі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі