Суспільно корисні роботи: чи мають вони оплачуватися

Поділитися
Суспільно корисні роботи: чи мають вони оплачуватися © freepik/freepik
Роз'яснення дали у Держпраці.

В Україні трудові відносини між працівником та роботодавцем регулюються відповідним законодавством. Під час дії воєнного стану, деяких українців можуть залучати до cуспільно корисних робіт. Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розповіли, як мають оплачуватися такі роботи.

У Держпраці зазначили, що в Україні з 1 квітня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати становить 8000 гривень. Особи, які залучені до виконання суспільно корисних робіт також мають отримувати зарплату.

«Оскільки пункт 10 Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану передбачає, що розмір заробітної плати за виконання таких робіт не може перевищувати півтора розміру мінімальної зарплати, встановленої на дату її нарахування, той, хто відпрацював повний місяць, може отримати максимальну суму 12000 гривень», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, які роботи в Україні можна виконувати дистанційно. Під час війни багато українців були змушені перейти на дистанційну роботу.

Раніше ми писали, чи можуть батьки абітурієнтів взяти відпустку без збереження заробітної плати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі