Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла про те, що, незважаючи на поширену думку, після того, як нервові клітини людини гинуть, з'являються нові. Разом з тим, емоції все-таки краще контролювати, зазначила вона на своїй сторінці на Facebook.
"Нейрони гинуть і народжуються протягом всього нашого життя, хоч і з різною інтенсивністю. У людей нейрогенез (утворення нових нейронів) найбільш інтенсивний в дитинстві. При цьому, нейрони гинуть в основному не через стрес, а через неправильне харчування, алкоголь, вихлопні гази, нестачі руху і навіть навчання і спілкування", - написала Супрун.
Поки мозок людини живий, він весь час будує нейронні мережі. Основне завдання людини - підтримувати здоров'я, щоб йому було легше це робити. За словами Супрун, найкращою профілактикою хвороби Альцгеймера є активне інтелектуальне, соціальне і фізичне життя.
"Стрес насправді не вбиває нейрони, хоча і може викликати тимчасове зменшення обсягу мозку", - додає вона.
"У це можна повірити, адже нервова і гормональна реакція на стрес - це еволюційне пристосування. Реакція на стрес допомагає нам переживати важкі часи, пристосовуватися, мобілізуватися і швидко вчитися, а не вбиває. З іншого боку, той факт, що нейрогенез може тривати всю життя, тобто "нервові клітини відновлюються", відомий ще з 1960-х і знаходить нові і нові підтвердження в наш час ", - продовжує Супрун.
Вона також додала, що "наш мозок дуже пластичний і все може бути".
"У мозку все життя відбуваються перебудови нейронних мереж, поява і загибель нейронів, і нам необхідна стимуляція різними факторами, щоб підтримувати здорову роботу мозку. Займайтеся спортом, харчуйтеся правильно і живіть активним соціальним життям", - підкреслила в.о. міністра охорони здоров'я.
Раніше Супрун дала українцям і інші поради: як правильно чхати, як правильно їсти сало і так далі. Детальніше читайте в матеріалі DT.UA.