Судова реформа в Україні не відбувається через відсутність прозорості й участі у ній громадськості – ГРД

Поділитися
Судова реформа в Україні не відбувається через відсутність прозорості й участі у ній громадськості – ГРД У ГРД мають сумніви щодо "успішного реформування" судової системи в Україні
"Успішне реформування" судової системи є спробою законсервувати її разом зі старими суддями, вважають правозахисники.

В Україні не відбувається ані успішна, ані будь-яка інша судова реформа, оскільки порушено принцип прозорості й участі у ній громадськості, наголошують у Громадській раді доброчесності (ГРД).

"Судова реформа ця базувалась на двох ключових речах: це прозорість і участь громадськості, реальна участь громадськості", - зазначив член ГРД адвокат Роман Маселко під час прес-конференцій в "Українському кризовому медіацентрі".

На його думку, під час конкурсу з обрання суддів до нового Верховного суду зберігалась умовна прозорість, проте кваліфікаційне оцінювання суддів у межах переатестації є непрозорим.

Крім того, на думку правозахисників, з волі вищого політичного керівництва країни громадськість в особі ГРД фактично усунена від процесу перевірки суддів на доброчесність, що також робить судову реформу непрацюючою.

"Вітаю, пане президент. Тепер у своєму наступному виступі ви сміливо зможете сказати: "Ми це зробили, ми їх перехитрили, далі реформи будуть проходити ще швидше, бо не буде цієї мерзенної громадськості"... Але потрібно пам'ятати одне - 85% суддів Майдану залишаться на своїх місцях...", - написав на своїй сторінці у Facebook активіст ГО "Автомайдан" Ігор Василів.

Проте, попри рішення про вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів, яке одностайно підтримали усі члени ради, у Громадський раді доброчесності заявили про те, що "вихід з кваліфоцінювання не означає, що ГРД припинила виконання функцій участі громадськості в оцінюванні".

Нагадаємо, напередодні ГРД заявила про вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів у межах переатестації через те, що процес перетворився на конвеєр, завдяки якому в "оновлених" судах опиняються недоброчесні старі судді. У Громадській раді доброчесності заявили про те, що не бажають брати участь у фейковому процесі очищення судової системи.

У вересні 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа.

У межах цієї реформи, під час конкурсу до нового Верховного суду, Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) взяла до уваги лише 13 з 55 негативних висновків Громадської ради доброчесності. Таким чином майже 80% суддів "нового" суду – це старі кадри.

Крім того, у межах дисциплінарних процедур були звільнені лише 14% суддів, які виносили неправосудні рішення за часів Майдану. До того ж, частина з них може бути відновлена на посадах Верховним судом.

Детальніше про проблеми реформування судової системи читайте в матеріалі Михайла Жернакова "Судова реформа померла. Хай живе судова реформа?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі