Суддя Київського апеляційного суду Денис Масенко є одним з членів Ради суддів, який блокує судову реформу.
Про це повідомляє Центр протидії корупції на своїй сторінці в Facebook.
У ЦПК ретельно досліджували діяльність судді.
"Після Майдану Масенко, який був суддею Апеляційного суду Луганської області, був переведений до Києва указом президента Порошенко. І з того часу він встиг відзначитися численними зашкварними рішеннями", - йдеться в повідомленні ЦПК.
Детально зупинились також на таких його рішеннях:
- скасував дозвіл на затримання Юрія Іванющенка (Єнакіївського). Це рішення стало підставою для зняття його з міжнародного розшуку;
- змінив запобіжний захід тітушководу Юрію Крисіну з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт;
- відпустив на поруки фігуранта справи НАБУ, ексзаступника міністра оборони Павловського;
- в складі колегії суддів відмовився заарештовувати вилучені НАБУ флешки з важливими доказами у справі Труханова;
- залишав підозрюваного у справі Шеремета Андрія Антоненка під вартою.
"З останнього. Масенко хотів стати керівником САП, але вилетів ще на першому етапі конкурсу, бо не здав тести. Цікаво, що під час проходження оцінювання суддя теж не добрав балів при тестуванні, але його все ж визнали доброчесним. Тому він отримує за наш з вами рахунок майже 2 млн грн на рік", - підкреслюють в ЦПК.
Стверджується, що після переведення до Києва Масенко два роки безкоштовно жив в стометровій квартирі неподалік від Апеляційного суду. Квартира належала людині, ініціали якої повністю збігаються з помічником сина Пшонки.
"У 2017 році переїхав на держдачу в Пущі-Водиці. За останні 7 років змінив 9 (!) автомобілів. Загалом Масенко везе, тому що треті особи постійно безкоштовно дають покористуватися своїм майном: спочатку Toyota Camry, потім Toyota Fortuner, далі Ford F350, потім Mersedes-Benz R-Class і зараз Volkswagen Multivan. А тепер ця людина блокує ключову для України реформу. Інакше навіщо йому реформа і потенційні незручності, якщо не дивлячись на сумнівні рішення він визнаний доброчесним і отримує величезну зарплату?", - резюмували журналісти ЦПК.
Раніше повідомлялося, що голова Верховного суду, що протистоїть судовій реформі, йде у відставку. Верховний суд скликають на пленум 22 жовтня для вибору нового глави — Валентина Данішевська, яка виступає проти судової реформи, йде у відставку вона зазначила, що не планує висувати свою кандидатуру на цю посаду.
Звертаємо увагу, що Глава ЦПК Віталій Шабунін заявив, що Данішевська до того, як вийде на пенсію, намагається "завалити" судову реформу, щоб отримати хорошу пенсію.
Глава ВС Валентина Данішевська вважає, що етична рада, створений для очищення Вищої ради правосуддя, не повинна мати повноважень зупинити правосуддя в Україні.
Раніше вже повідомлялося, що Данішевська намагалася зірвати судову реформу.