Голова ВС пропонує спочатку заповнити вакантні посади суддів, а тільки після перевіряти та звільняти членів ВРП

Поділитися
Голова ВС пропонує спочатку заповнити вакантні посади суддів, а тільки після перевіряти та звільняти членів ВРП Анна Огренчук та Валентина Данішевська © Ассоциация юристов Украины
Зокрема, Данішевська хоче, аби Етична рада спочатку допомогла здійснити добір кандидатів. І лише потім, за її словами, можна говорити про те, «щоб запропонувати деяким членам ВРП пройти перевірку або звільнитися».

Етична рада, створена для очищення Вищої ради правосуддя, не повинна мати повноважень зупинити правосуддя в Україні, заявила голова Верховного Суду Валентина Данішевська під час Х Щорічного судового форуму «Незалежна судова влада — фундамент держави в умовах турбулентності». Раніше вже повідомлялося про те, що Данішевська намагається зірвати судову реформу.

Зазначимо, що Етична рада має встановлювати, чи відповідає критеріям професійної етики та доброчесності кандидат на посаду члена ВРП, яка досі залишається нереформованою. Зокрема, передбачено, що Етична рада надаватиме список кандидатів, рекомендованих для призначення на посаду членів Вищої Ради правосуддя. 

Своєю чергою Данішевська заявила наступне: «Ми не можемо допустити, щоби комусь були надані повноваження бодай на день, бодай на годину, зупинити судову владу. Не може бути такого, щоби хтось у державі мав такі повноваження … Ми пропонуємо такий підхід, щоби спочатку Етична рада взялася за добір кандидатів на вакантні посади. Підкреслюю: допомогла судовій владі здійснити добір кандидатів. Після цього можна говорити про те, щоби запропонувати деяким членам ВРП пройти перевірку або звільнитися. Ця модель не дозволить розбалансувати конституційний лад у державі».

Раніше голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін зазначив, що очільниця ВС Валентина Данішевська є однією з тих, хто докладає зусиль до блокування судової реформи в Україні. Зокрема, вона направляла президенту Володимиру Зеленському та голові Верховної Ради Дмитру Разумкову лист про неконституційність судової реформи. Тим самим Данішевська захищала не реформовану ВРП від очищення.

Після того, як попередні зусилля в цьому напрямку провалилися, то спробувати заблокувати реформу вирішили руками Ради суддів. Так, остання не делегувала своїх представників до Етичної ради, покликаної очистити ВРП.

Наступним кроком у напрямку до зриву судової реформи Шабунін назвав Пленум Верховного Суду, який відбувся 17 вересня. Під час нього обговорювалась конституційність судової реформи.

Рада суддів України має делегувати трьох своїх представників до Етичної ради. Увійти до неї забажали судді Микола Глотов, Василь Клюба, Ганна Вронська та Микола Кипчарський. Однак 13 вересня РСУ не набрала достатньої кількості голосів для того, щоб делегувати бодай одного свого представника.

За даними DEJURE, Рада суддів цілеспрямовано затягує формування Етичної ради й ставить під загрозу проведення судової реформи в Україні. Згідно з голосуванням Ради суддів, кандидати мають право на подачу документів з 22 вересня по 21 жовтня 2021 року включно. За це Положення і терміни проголосували 27 членів Ради суддів.

Своєю чергою посли країн «Великої сімки» закликали Раду суддів оголосити своїх кандидатів до Етичної ради. Також про необхідність якомога швидшого запуску органу, покликаного очистити ВРП, заявив голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі