Приморський районний суд Одеси залишив активіста Сергія Стерненка під нічним домашнім арештом до наступного засідання, яке відбудеться 5 січня. Сам Стерненко стверджує, що таке рішення суду суперечить засадам Кримінального процесуального кодексу України.
“Завершилось чергове засідання у справі за обвинуваченням мене у захисті свого життя. Сьогодні отримали повний текст ухвали про мій новий домашній арешт. Судді в рішенні прямо написали (вже вдруге!) що будь-які ризики щодо мене відсутні та не доведені, але при цьому дали таки мені арешт! Хоча це прямо суперечить засадам КПК. Ми вже подали апеляційну скаргу”, - написав Стерненко у Facebook.
У Twitter він опублікував частину рішення, у якому йдеться про те, що “на думку колегії суддів, ризики, на які посилається прокурор у клопотанні про обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не доведені і не встановлені”.
Наступне засідання у справі Стерненка заплановане на 12:00 5 грудня.
1/3
— Сергій Стерненко (@sternenko) December 29, 2020
Завершилось чергове засідання у справі за обвинуваченням мене у захисті свого життя.
Сьогодні отримали повний текст ухвали про мій новий дом. арешт.
Судді в рішенні написали що будь-які ризики щодо мене відсутні та не доведені, але при цьому дали таки мені арешт! pic.twitter.com/hWV6YZh4hT
14 серпня Сергію Стерненку вручили обвинувальний акт за підозрою у вбивстві одного з чоловіків, які напали на нього у травні 2014 року. Під час зіткнення активіст отримав ножове поранення руки, а один з нападників – смертельне поранення в область живота. Це був уже третій збройний напад на Стерненка. Під час першого він отримав різані рани, під час другого – вогнепальне поранення.
Винним у нападі слідство робить саме активіста. Печерський райсуд Києва скасував підозру загиблому Івану Кузнєцову. А інший суд не дав дозволу на затримання другого нападника – Олександра Ісайкула, який втік з України.
Справа Стерненка – один з найважливіших маркерів для влади Зеленського. Тому що неможливо служити народові і не чути його. Неможливо другий рік, сховавшись за спину "тимчасового" глави МВС Авакова, заплющувати очі від правди. І для того щоб зрозуміти, в чому урок подій під Шевченківським судом Києва, потрібно правильно поставити розділовий знак. Владі, суспільству і самому Сергію Стерненку. Про це в статті “Обережно Сергій Стерненко!” для читачів ZN.UA пише оглядач Інна Ведернікова.