Суд у справі MH17: став відомий склад української делегації

Поділитися
Суд у справі MH17: став відомий склад української делегації Україна готова до слухань © 112 Україна
Групу прокурорів очолив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

У Нідерландах у понеділок, 9 березня, розпочинається суд у справі збитого бойовиками "Боїнгу" рейсу МН17. У Міністерстві закордонних справ назвали склад української делегації і розповіли подробиці.

Делегація України складається з представників Офісу генерального прокурора, очолюваних заступником генпрокурора Гюндузом Мамедовим, заступника голови СБУ, українського посла у Нідерландах Всеволода Ченцова та заступниці директора Департаменту МЗС по міжнародному праву Оксани Золотарьової, розповіла "Громадському" сама Золотарьова.

Українська делегація вже прибула до Нідерландів для участі у слуханнях.

"Представляти позицію обвинувачення буде прокуратура Королівства Нідерланди. Виключно вона. Решта – будуть надавати їй максимальну моральну підтримку", - пояснила Золотарьова.

За її словами, під час досудового розслідування МЗС займалося координацією загальної роботи, а Служба безпеки та Генеральна прокуратура України збирали докази проти винуватців катастрофи: опитували свідків, прослуховували телефонні перехоплення та віддивлялися відео з камер.

"Розслідування безпрецедентне та дуже складне, бо у слідчих немає доступу до місця події і до всіх свідків. Тому ця справа йде повільніше, ніж теоретично мало б відбуватися кримінальне розслідування", - розповіла учасниця делегації.

Водночас вона вважає "перемогою для багатьох країн" початок розгляду справи у суді Нідерландів.

Щодо одного з обвинувачених, громадянина України Леоніда Харченка ("Крот"), він переховується від слідства на окупованій території. У 2014 році Харченко керував підрозділом "розвідки" терористичного угруповання "ДНР" і відповідав за супровід російського ЗРК "Бук" до Сніжного на Донеччині. Саме з цього ракетного комплексу було збито пасажирський літак.

"Щодо одного з обвинувачених, який є громадянином України, пана Харченка, ми знаємо, що його зараз немає на території, підконтрольній Україні. Якби він був на території, підконтрольній Україні, і ми би знали, де саме він, він би вже був у наручниках та сидів би в суді", - додала Золотарьова.

Нагадаємо, 9 березня у комплексі "Схіпхол" поблизу Гааги розпочалося судове слухання у справі MH17. Судовий процес проходить у Нідерландах як у країні, чиїх громадян загинуло найбільше. Процедура регулюється законодавством Королівства Нідерланди.

До початку судового процесу із заявами виступили Україна, Сполучені Штати та Велика Британія. Вони висловили довіру правосуддю Нідерландів і надію на притягнення винних у загибелі людей до відповідальності, та закликали усі країни до співпраці з трибуналом. У фонді родичів жертв катастрофи вважають, що на перші рішення може знадобитися щонайменше чотири-п'ять років.

19 червня 2019 року Міжнародна слідча група (JIT) назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). П'ятим підозрюваним став колишній бойовик "ДНР" Володимир Цемах, якого Україна видала Росії під час обміну.

За п'ять років розслідування трагедії MH 17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ до України і назад, час і місце запуску ракети, та дані понад 150 причетних до транспортування комплексу осіб. ЗРК "Бук" належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Докладніше про суд у справі MH17 читайте в статті Володимира Кравченка "Заради справедливості" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі