Суд у справі MH17: Помпео озвучив позицію США

Поділитися
Суд у справі MH17: Помпео озвучив позицію США Держсекретар США закликав покарати вбивць © https://twitter.com/SecPompeo
Вашингтон закликає всі держави до співпраці з трибуналом.

США довіряють судовій системі Нідерландів і не сумніваються в її неупередженості, заявив державний секретар США Майк Помпео напередодні початку судового розгляду справи про катастрофу "Боїнга" Малазійських авіаліній, збитого російським "Буком" у небі над Донбасом в 2014 році.

Держсекретар вказав на необхідність притягнення винних у вбивстві 298 людей до відповідальності і закликав всі держави співпрацювати з трибуналом.

"Винні у знищенні рейсу MH17 компанії Malaysia Airlines, що трагічним чином обірвало 298 невинних життів, мають понести покарання. США впевнені в судовій системі Нідерландів та закликають усі країни повністю співпрацювати з тривалим розслідуванням цієї трагедії", - написав Помпео на своїй сторінці у Twitter в неділю, 8 березня.

Суд у Гаазі приступить до розгляду справи 9 березня 2020 року. Групу представників України в JIT очолив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області було збито "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам - Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – 298 людей, включаючи 80 дітей.

Майже через чотири роки, в травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на прес-конференції в Гаазі продемонструвала уламки ракети, якої збили літак. Комплекс "Бук", з якого була випущена ракета, належав 53-й зенітно-ракетній бригади ППО ЗС РФ, що базується в Курську.

У червні 2019 року JIT назвала імена чотирьох причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: це росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ( "Гюрза"), Ігор Гиркин ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). П'ятим підозрюваним став колишній бойовик "ДНР" Володимир Цемах, якого Україна видала Росії в рамках обміну.

СБУ оголосила підозри фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвела до загибелі людини".

За п'ять років розслідування трагедії MH 17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ до України і назад, час і місце запуску ракети, якою збили авіалайнер, і дані понад 150 причетних до транспортування комплексу осіб.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі