Суд перерахував за "законом Савченко" строк ув'язнення Пукача за вбивство Гонгадзе

Поділитися
Суд перерахував за Суд врахував тривалий строк перебування Пукача у СІЗО
Шість з половиною років у слідчому ізоляторі перерахували як 13 років покарання. Після відбуття 20 років покарання він зможе подати клопотання про помилування.

Суд перерахував за так званим "законом Савченко" (один день попереднього ув'язнення зараховується як два дні у строк основного покарання) строк вироку колишньому голові департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексію Пукачу, якого засудили за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Клопотання про перерахування строку подав адвокат засудженого, рішення суду набуло чинності 15 грудня 2017 року, повідомляють "Українські новини".

У матеріалах суду наголошується на тому, що підсудний провів у слідчому ізоляторі близько 6,5 років - з 21 липня 2009 року по 6 січня 2016 року. За "законом Савченко" 6,5 років попереднього ув'язнення були перераховані як 13 років основного покарання. Таким чином, станом на 10 січня 2017 року, засуджений відбув уже понад 14 років ув'язнення.

Відповідне рішення суд прийняв, спираючись на встановлені законодавством часові показники, закінчення яких змінює правовий статус засудженого до довічного позбавлення волі.

Зокрема, йдеться про право засудженого на подання клопотання про помилування після відбуття ним щонайменше 20 років призначеного покарання.

Крім того, відповідно до ч. 2 статті 87 Кримінального кодексу України, актом помилування засудженому може бути змінено призначене судом покарання у вигляді довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк не менше 25 років.

Читайте також: Глава російського ЦБ прогнозує низькі ціни на нафту протягом тривалого часу

Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

У січні минулого року суд лишив колишньому генералові МВС Олексію Пукачу довічне ув'язнення за вбивство журналіста Гонгадзе. Проте ні Пукач, ні родина Гонгадзе з вироком не згодні. На суді обвинувачений натякав, що мотиви для вбивства журналіста були у екс-президента Леоніда Кучми та голови його адміністрації Володимира Литвина.

Мирослава Гонгадзе зазначила, що суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка - замовників вбивства.

У лютому 2015 року генеральний прокурор Віктор Шокін відновив досудове розслідування кримінальної справи за фактом вбивства журналіста Георгія Гонгадзе й створив слідчу групу із розслідування справи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі