Луценко не впевнений, що вбивство Гонгадзе буде розкрито

Поділитися
Луценко не впевнений, що вбивство Гонгадзе буде розкрито За словами Луценка, Пукач не піддається на його вмовляння і не видає замовників вбивства
Засуджений за вбивство Гонгадзе генерал Пукач відмовився давати свідчення проти замовників.

Генеральний прокурор Юрій Луценко не впевнений в тому, що слідству вдасться встановити замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Відповідаючи на питання, чи будуть названі замовники злочину, увечері в середу, 13 грудня, в ефірі телеканалу ZIK, генпрокурор сказав: "Не знаю, не можу сказати".

Основною перешкодою на шляху до встановлення істини Луценко назвав поведінки засудженого за вбивство Гонгадзе екс-начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, який відмовляється давати свідчення проти замовників.

"У даний час ми знаємо багато чого, але ключові свідки мертві, а один живий генерал Пукач, на жаль, всупереч усьому, в тому числі, і моїм спробам, навіть при можливості пом'якшення його найсуворішого покарання, не дає відповідних показів", - пояснив генпрокурор.

За словами Луценка, Пукач - "фактично останній свідок", який би міг посприяти слідству встановити замовника злочину.

У травні генпрокурор Юрій Луценко повідомив про плани довести до логічного завершення розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе за час свого перебування на посаді.

За словами Луценка, справа перебуває на його особистому контролі, й у слідства з'явилися нові докази, які не всім сподобаються".

Юрій Луценко був одним з організаторів акції "Україна без Кучми" у 2000-2001 роках, каталізатором якого став "касетний скандал" - публікація записів, зроблених співробітником Служби охорони президента Миколою Мельниченком у кабінеті Леоніда Кучми. Плівки Мельниченка опинилися в розпорядженні лідера Соцпартії Олександра Мороза, чиїм помічником-консультантом і найближчим соратником у той час був Луценко. 28 листопада 2000 року вони оприлюднили записи, які є свідченням ймовірної причетність Кучми та його найближчого оточення до організації викрадення Гонгадзе.

Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. Мати журналіста Леся Гонгадзе відмовлялася визнавати, що знайдені останки належать її синові.

У січні минулого року суд лишив колишньому генералові МВС Олексію Пукачу довічне ув'язнення за вбивство журналіста Гонгадзе. Проте ні Пукач, ні родина Гонгадзе з вироком не згодні. На суді обвинувачений натякав, що мотиви для вбивства журналіста були у екс-президента Леоніда Кучми та голови його адміністрації Володимира Литвина.

Мирослава Гонгадзе зазначила, що суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка - замовників вбивства.

У лютому 2015 року генеральний прокурор Віктор Шокін відновив досудове розслідування кримінальної справи за фактом вбивства журналіста Георгія Гонгадзе й створив слідчу групу із розслідування справи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі