Сучасний, модерний ВПК міг би стати локомотивом для всієї економіки. Вивчивши досвід інших країн, насамперед Ізраїлю, головнокомандувачу була запропонована модель приватно-державного партнерства. Основний фокус на застосування сучасних технологій. Танк без сучасної електроніки - це всього лише мішень. Зокрема, мова йшла про те, що бізнес бере на себе ризики, пов'язані з проведенням науково-дослідних робіт, створенням промислових зразків, а держава забезпечує замовлення і фінансування виробництва, якщо випробування будуть успішними і пройдуть відповідну сертифікацію.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав Євген Уткін, президент інвестиційного холдингу КМ Core і меценат. За його словами, в результаті був зібраний колектив найкрутіших розробників зі всього світу, який створив десятки продуктів.
"Якщо вимірювати грошима, то мова йде про десятки мільйонів доларів інвестицій. Тисячі одиниць вже готової продукції ми передавали військовим через волонтерів. Підтримки від держави ми не отримали, втратили моментум, який міг кардинально змінити весь ВПК і стати каталізатором інновацій в інших секторах економіки", - підкреслив співрозмовник.
Докладніше про ситуацію та перспективи розвитку України читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Євген Уткін: "Нам необхідно повернути щасливих людей"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".