Рік замість семи: Стерненку частково переглянули вирок у справі про «викрадення» Щербича

Поділитися
Рік замість семи: Стерненку частково переглянули вирок у справі про «викрадення» Щербича © Роман Синіцин / facebook
Активіста засудили за патрон.

Апеляційний суд розглянув справу одеського активіста Сергія Стерненка, обвинуваченого у «викраденні» ексдепутата Комінтернівської райради Одеси Сергія Щербича.

У лютому суд засудив Сергія Стерненка до 7 років і 3 місяців ув'язнення із конфіскацією половини майна. Сьогодні вирок був таким:

За ч. 2 статті 187 КК України (розбійний напад), справу закрито, активіста виправдали в цій частині;

За ч. 2 статті 146 (викрадення людини) Стерненка визнано винними, але покарання не застосовано через строки давності що минули;

За ч.1 статті 263 (незаконне поводження зі зброєю) активіста визнано винним, йому дали три роки позбавлення волі із заміною на один рік умовно.

«По факту це судимість за 1 патрон», - наголосив Стерненко у Telegram. За версією суду, зберігання одного патрону могло становити небезпеку, бо «Стерненко активно брав участь у акціях протесту». Саме тому суд відмовився закривати справу за малозначимістю.

Активіст Роман Сініцин у своєму Telegram-каналі наголосив на тому, що радіти частковому перегляду покарання для активіста поки що зарано.

«Нічого не вирішилось, крім того, що Сергій сьогодні не їде в тюрму. (…) Але буде і далі в «підвішеному стані», бо є ще суд по самообороні (справа про напад на активіста, під час якого він, обороняючись, вбив нападника Івана Кузнєцова - ред.) і як тільки буде «політична воля» – Сергій поїде уже на реальний термін, умовний – змінять на відбування реального», - пояснює він.

23 лютого Приморський суд Одеси визнав активіста Сергія Стерненка винним у «викраденні людини заради заволодіння 300 гривнями» і засудив його до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Стерненко у «справі Шербича» обвинувачувався за трьома статтями Кримінального кодексу: ч. 2 ст. 187 (розбійний напад), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ч. 2 ст. 146 (викрадення людини). 

Вирок Стерненку спровокував масові протести в Києві й інших містах України. Напередодні активісти знову прийшли до Офісу президента України.

У 2015 році Стерненку оголосили підозру у викраденні Сергія Щербича, члена партії «Довіряй ділам» Геннадія Труханова. Активіст начебто організував викрадення депутата, щоб заволодіти його коштами. Крім свідчень потерпілого, інших доказів у слідства не було.

Докладніше про справу Щербича, у викраденні й катуванні якого звинуватили Стерненка, читайте в матеріалі Інни Ведернікової «Справа Стерненка. Хроніки реваншу» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі