Апеляційний суд виправдав активіста Сергія Стерненка за статтею 187 Кримінального кодексу, за якою його раніше засудили до 7 років колонії. Про це повідомив сам Стерненко в Telegram.
“По ст. 187 виправдали. Це ті самі 300 грн за які давали 7 років з конфіскацією. Ще питання по 146 та 263 статтям”, - йдеться у повідомленні.
Однак Стерненко зазначив, що за 263 статтею також загрожує до семи років ув'язнення.
23 лютого одеський суд визнав Сергія Стерненка і Руслана Демчука винними в розбійному нападі на депутата Комінтернівської райради Одеси та колишнього керівника райорганізації партії "Родіна" Сергія Щербича, яке нібито відбулося у 2015 році.
Їм призначили покарання у вигляді позбавлення волі на 7 років і 3 місяці. До вступу вироку в законну силу вони повинні знаходитися під вартою.
Тюремний термін Стерненку дали по ч. 2 ст. 187 (розбійний напад) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу. Його також визнали винним за ч. 2 ст. 146 (викрадення людини), але звільнили від покарання у зв'язку із закінченням строку притягнення до кримінальної відповідальності.
20 березня близько тисячі активістів прийшли на Банкову на протест проти вироку Сергію Стерненку. Акцію "Не чуєш? Побачиш!" приурочили до дня народження Стерненка, якому того дня виповнилося 26 років. Під час акції невідомі пошкодили двері ОПУ і обписали фасад образливими написами.
Нацполіція підготувала підозри сімом учасникам акції “Не чуєш? Побачиш!”.
Під цілодобовий домашній арешт суд відправив ветеранів АТО/ООС Владислава Гранецького-Стафійчука (Влада Сорда) і Євгена Строканя, керівника громадської ініціативи «Захистимо Протасів Яр» Романа Ратушного і Давида Гаджимуратова, а також лідера руху «Гонор» Сергія Філімонова і його соратника Романа Бєлковського. Усім інкримінують «хуліганство із застосуванням зброї», деяким - ще й «умисне пошкодження майна».
В Офісі президента оцінили збитки, завдані протестувальниками, в 2 млн гривень, а також звинуватили в провокації противників чинної влади. Верховна Рада голосами більшості фракції «Слуги народу», груп «Довіра», «За майбутнє» та позафракційних депутатів ухвалила постанову про засудження подій на Банковій.
Редакція ZN.UA зібрала реакції українських політиків, журналістів і громадських активістів.