Стерненко заявив про небажання просити про політичний притулок за кордоном

Відео
Поділитися
Стерненко заявив про небажання просити про політичний притулок за кордоном Друзі радять Стерненку шукати політичного притулку в іншій країні © Рух ЧЕСНО
Активіст повідомив про ознаки того, що йому збираються вручити повідомлення про підозру.

Цивільний активіст Сергій Стерненко вважає, що СБУ та Офіс генпрокурора збираються оголосити йому підозру у навмисному вбивстві. Кримінальне переслідування він вважає політично мотивованим, але залишати Україну не збирається.

"Друзі радять мені шукати політичного притулку в іншій країні, оскільки те, що відбувається зараз з моєю справою, має явні ознаки політично мотивованого переслідування. Я залишаюся тут, і готовий до будь-яких викликів", - заявив Стерненко в ефірі "Громадського радіо" у вівторок, 5 травня.

Активіст розповів, що 4 травня отримав виклик до СБУ на 21 квітня. Тобто, він фізично не міг з'явитися до слідчого того дня. До того ж, у документі не було вказано процесуальний статус Стерненка.

"Я думаю, ця повістка могла бути відправлена для того, щоб надалі спробувати заявити, що я ховаюся чи не з'являются до органів досудового слідства. Відсутність визначення процесуального статусу та процесуальної дії можуть говорити також про те, що слідство підготувало саме повідомлення про підозру", - пояснив активіст.

Він також нагадав, що Офіс генпрокурора двічі відмовляв йому в особистому прийомі Ірини Венедіктової. У той час як 8 квітня генпрокурор зустрічалася з вдовою Івана Кузнєцова, який отримав смертельне поранення під час нападу на Стерненка, і її адвокатом.

"У нашої сторони дуже сильна правова позиція, ми також вже розробили план дій у випадку, якщо все-таки влада піде на те, щоб спробувати мене ув'язнити. Я думаю, дуже швидко і Європейський суд з прав людини зможе розглянути скаргу по моїй справі, тому що тут є всі ознаки політичного переслідування", - підкреслив активіст.

Читайте також: Учасник нападу на Стерненка їздить на авто ексрадника голови Одеської поліції – "Слідство.Інфо"

Увечері 24 травня 2018 року на одеського активіста Сергія Стерненка напали неподалік від його будинку двоє зловмисників. Під час зіткнення активіст отримав ножове поранення руки, а один з нападників – смертельне поранення в область живота. Стерененко стверджує, що завдав поранення нападникам ножем, який відібрав у них же.

Під час нападу на Стерненка був убитий 25-річний Іван Кузнєцов. Другого нападника – 30-річного Олександра Ісайкула поліція відпустила в статуті свідка. Це був уже третій збройний напад на Стерненка. Під час першого він отримав різані рани, під час другого – вогнепальне поранення.

У жовтні 2019 року ГПУ забрала справу Стерненка з поліції і передала її до Головного слідчого управління СБУ у зв'язку з можливою причетністю одеських поліцейських до організації нападу на активіста.

Стерненко та інші одеські активісти вважають, що за терором проти них стоять мер міста Геннадій Труханов, а також близькі до нього бізнесмен Володимир Галантерник і кримінальний авторитет Олександр Ангерт на прізвисько "Ангел", які фактично монополізували корупцію в Одесі. А місцева поліція і прокуратура фактично захищають інтереси цього угруповання, та не виконують своїх професійних обов'язків.

Докладніше читайте в статті оглядачки ZN.UA Інни Ведернікової "Справа Стерненка. Хроніки реваншу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі