Степанов: На закупівлю експрес-тестів витратять 1,5 млрд грн

Поділитися
Степанов: На закупівлю експрес-тестів витратять 1,5 млрд грн Фото: podrobnosti.ua
Для збільшення обсягу тестування залучено лабораторні центри СНІДу.

Закупівля експрес-тестів виявлення коронавірусу обійдеться Україні в 1,5 мільярда гривень, їх зможуть проводити сімейні лікарі та мобільні бригади.

Про це міністр охорони здоров'я України Максим Степанов сказав під час виступу в парламенті.

Глава МОЗ уточнив, що кошти на закупівлю експрес-тестів будуть залучені з фонду на боротьбу з COVID-19.

"Збираємося витратити на вдосконалення лабораторної діагностики близько 2 млрд грн, з яких 1,5 мільярда - це закупівля експрес-тестів для проведення досліджень без використання лабораторних умовах з розрахунку 1 мільйон тестів в місяць. Ці тести будуть робитися сімейними лікарями, мобільними бригадами і лікарнями", - сказав Степанов.

При цьому, за словами Степанова, МОЗ продовжує технічне дооснащення лабораторій, які йому підпорядковані, роботизованими автоматичними приладами, що дозволить мінімально залучати фахівців лабораторій.

"Для збільшення обсягу тестування також залучено обладнання лабораторних центрів СНІДу", - повідомив Степанов.

В даний час відбувається завершальний етап випробувань вітчизняних тест-систем для дослідження методом ІФА на антиген до SARS-CoV-2.

Раніше Степанов заявив про те, що стратегія боротьби з коронавірусом складається з двох етапів. Перше, за його словами, це дотримання правил, покликаних унеможливлювати захворювання, а другою важливою річчю міністр назвав процес лікування.

Станом на 20 жовтня в Україні виявили 309 107 випадків коронавірусу. Зокрема, за останню добу лабораторно підтвердили 5469 нових випадків COVID-19. Всього за час пандемії 129533 людини одужали, ще 5786 померли від ускладнень.

Нагадаємо, Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 грудня. Вузам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам - відправити учнів на канікули з 15 жовтня.

З 19 жовтня в країні почне діяти нове епідемічне зонування - вперше в «червоній зоні» виявилися вісім обласних центрів.

Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація з захворюваністю коронавірусом почала погіршуватися. У деяких областях України лікарні перевантажені ковіднимі пацієнтами, МОЗ почало підготовку тимчасових госпіталів для хворих коронавірусом.

Детальніше про те, що повинна зробити влада, а що - люди, читайте в матеріалі Алли Котляр «COVID-19: боротьба вручну» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі