Лідери країн НАТО на саміті в Мадриді пообіцяли продовжувати підтримувати Україну. Зокрема, було представлено оновлений Комплексний пакет допомоги (КПД). Раніше генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявляв, що посилений КПД включатиме суттєві поставки, у тому числі захищених засобів зв'язку, систем захисту від дронів і паливо.
«У довгостроковій перспективі ми допоможемо Україні перейти від військової техніки радянських часів до сучасної техніки НАТО і ще більше зміцнити свої інститути оборони та безпеки», - зазначав Столтенберг.
Характеризуючи таку ініціативу Альянсу віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в коментарі ZN.UA зазначила, що «це своєрідний апгрейд попереднього КПД, який досі функціонував між Україною та НАТО».
«Йдеться про технічне переформатування всієї допомоги, що надходить нашій країні, щоб уніфікувати наявні механізми спільно з трастовими фондами і цілеспрямовано надавати саме ту допомогу, якої потребує Київ», - зазначила Стефанішина.
Детальніше про підсумки саміту НАТО в Мадриді читайте у статті Володимира Кравченка «Чому НАТО не дає Україні зброю».
У столиці Іспанії Мадриді 30 країн НАТО прийняли нову концепцію та доктрину Альянсу на наступні 10 років.
У тексті прийнятої концепції йдеться про те, що Росія є «найзначнішою і прямою загрозою» НАТО, а «політика примусу» Китаю кидає виклик «інтересам, безпеці та цінностям» Альянсу.
Країни НАТО рішуче засудили війну Росії проти України, закликавши РФ припинити військові дії, а Білорусь припинити співучасть у війні.
Президент України Володимир Зеленський звернувся до глав держав та урядів країн-членів НАТО на початку саміту в рамках закритої сесії. Зеленський закликав країни Альянсу збільшити постачання Україні сучасної артилерії та систем ППО.