В Україні зараз немає статистики щодо суїцидів ветеранів, Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб спирається на "емпіричні дані та оціночні судження психологів". Про це заявила глава відомства Оксана Коляда в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
"Даних про суїциди немає, і статистики такої немає, тому що ніде не ставиться відмітка. Але ми спираємося на емпіричні дані та оціночні судження психологів", - сказала міністерка.
У відомстві, за словами Коляди, розуміють гостроту проблеми й працюють над системою надання екстреної психологічної допомоги, яка б давала результат при профілактиці суїцидів.
Глава відомства зазначила, що був створений Центр захисту психічного здоров'я в Пущі-Водиці, де працюють за трьома напрямками: лікування залежностей у ветеранів, посттравматичних стресових розладів та постконтузійних станів.
"Є проблема з тим, що у нас є багато випадків незафіксованої контузії, і нам важливо зараз її діагностувати, щоб розуміти, що те, що відбувається з ветераном або ветеранкою – є наслідком саме контузії", - говорить Коляда.
Також, за її словами, на базі закладу відкрито тренінговий центр, де навчають зокрема людей, які працюють з тими, хто потенційно може покінчити життя самогубством. Крім того, в рамках "ветеранських просторів", які повинні з'явитися в кожному обласному центрі, заплановано запуск екстреної психологічної допомоги у вигляді виїзних мобільних груп.
У статті для DT.UA професор Михайло Матяш писав про те, що вирішувати проблему психічного здоров'я військовослужбовців у нинішніх умовах можна лише комплексно. За його словами, лише у Києві та Київській області черга на таку реабілітацію становить 20 тисяч осіб, які брали участь у збройному конфлікті в Донбасі. При цьому саме війна на сході стала однією з причин збільшення суїцидів в Україні.
Детальніше про причини самогубств й про те, як боротися з тенденцією збільшення числа суїцидів читайте в статті Михайла Матяша "Коли несила жити".