Стан здоров'я заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова різко погіршився. Про це в Facebook повідомила його дочка Айше Умерова.
"Сьогодні татові в лікарні стало погано: тиск впав, дуже зблід, посилився тремор, викликаний хворобою Паркінсона, і він втратив свідомість на деякий час. Його швидко вдалося привести до тями", - повідомила Умерова.
Вона також припустила, що це викликано стрибками рівня цукру в крові, так як Він страждає від цукрового діабету.
"І плюс, гіпертонічний криз, що стався 11 серпня, коли його в передінфарктному стані госпіталізували із зали суду. А ФСБшники так і не дали йому долікуватися - дуже вже поспішали скоріше виконати постанову суду і запроторити його в катівні психушки", - додала Умерова.
Зазначимо, Умеров знаходиться в Сімферопольському психо-неврологічному диспансері на примусовій експертизі.
Тим часом захист Умерова направить звернення в Європейський комітет проти тортур в Страсбурзі з приводу дій органів слідства ФСБ РФ щодо підзахисного, повідомив адвокат Умерова Марк Фейгін.
Він також зазначив, що захист розцінює психіатричну експертизу Умерова в лікарні Сімферополя як тортури в порушення Європейської конвенції.
12 травня співробітники ФСБ провели обшук в будинку Ільмі Умерова. Пізніше підконтрольна Росії прокуратура Криму повідомила, що він звинувачується в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації (стаття 280.1 КК Російської Федерації).
Європарламент проголосував у Страсбурзі в рамках дебатів про стан демократії і прав людини в світі за резолюцію про становище кримських татар в Криму. Європарламент вимагає негайної відміни рішення про заборону Меджлісу, а також документів передбачена ймовірність розширення санкцій проти Росії за порушення прав кримських татар.
Нагадаємо, 13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувало роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня, Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".
У зв'язку з цією ситуацією, Верховна Рада звернулася до ООН та міжнародних організацій, аби дати діям російської влади відповідну оцінку. Спікер Ради Андрій Парубій назвав факт заборони "проявом російського фашизму".