Про це на сторінках The Times пише кореспондент Том Парфітт додаючи, що на відео видно, як нападники йдуть до машини кримськотатарського активіста від фургона без номерів. Ібрагімов пручався і намагався втекти, але його затягли у фургон і кудись повезли. З того часу ніхто не знає, де він.
Через два роки після того, як Кремль окупував український півострів Крим, 300 тисяч кримських татар, які живуть там, зіштовхнулися з кампанією залякування.
"Я боюся, що Ервін вже мертвий. Не було ніяких вимог: ні політичних до мене, ні фінансових до його родини", - сказав один з лідерів кримських татар Ільмі Умеров.
Викрадення Ібрагімова сталося 24 травня. На даний момент це найсвіжіший такий випадок в Криму. Всього після окупації півострову Росією загадково зникли 15 кримських татар. Британський оглядач нагадує, що цей народ був проти анексії в березні 2014 року і бойкотував так званий російський "референдум".
Умеров переконаний, що російські спецслужби чи поліція влаштовує викрадення, щоб залякати кримських татар і змусити їх коритися.
"Люди, яких викрали, були дуже різними. Єдине, що їх об'єднувало – вони кримські татари", - сказав він.
Першою жертвою викрадень став Решат Аметов, якого забрали люди в уніформі під час протесту невдовзі після окупації Криму. Його тіло знайшли через два тижні. Пізніше, через кілька місяців після цього випадку зник 18-річний син активіста Іслям Джеппаров. А його брата Джевдета Іслямова теж невідомі заштовхали в мікроавтобус неподалік села Сарасу в центральній частині Криму. Їх так і не знайшли.
Оглядач пише, що зараз кампанія проти кримських татар знову стає активною. Окупаційна влада заборонила на півострові діяльність Меджлісу, звинувативши його у нібито "екстремізмі". А після цього почалися численні погрози і рейди на адресу тих, хто займається бізнесом. Друзі переконані, що Ібрагімова викрали тому, що він був членом бахчисарайського осередку Меджлісу і міг згуртувати молодь.
Ватажок окупаційної влади в Криму Сергій Аксьонов запевнив The Times, що ніхто не намагається залякати кримських татар, а поліція розслідує зникнення, як "можливий злочин".
Тим часом, проти Умерова порушили кримінальну справу за нібито "публічний заклик порушити територіальну цілісність Росії", хоча він лише під час інтерв'ю на телебаченні сказав, що Москва незаконно окупувала півострів. Йому загрожує до п'яти років в'язниці.
Раніше Atlantic Council зауважував, що світ надто мляво реагує на те, як Росія репресує кримських татар. Захід повинен ставитися до окупації Криму і переслідування кримських татар як до одного процесу, однієї проблеми. Наприклад, коли ЄС вирішив продовжити санкції проти Росії за анексію Криму до 2017 року, він в своєму рішенні не згадав ні про переслідування кримських татар, ні про заборону Меджлісу. На думку автора, це був втрачений момент, щоб засудити російські репресії.
Про порушення прав кримських татар говорив також міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Він заявив, що Росія не виконала жодної обіцянки з поліпшення становища кримських татар.
Разом з тим, в січні 2015 року кримські татари звернулися в ООН з проханням не допустити їх знищення.У заяві йдеться, зокрема, про випадки викрадення кримських татар і порушення їх прав: "В результаті чергового захоплення Криму корінне населення - кримські татари - перетворилися в об'єкт терору і фізичного насильства".