Опитування: ставлення українців до жорсткого карантину та другої хвилі коронавірусу

Інфографіка
Поділитися
Опитування: ставлення українців до жорсткого карантину та другої хвилі коронавірусу Фото: РБК-Україна
Респонденти також назвали основні джерела інформації про коронавірус.

Сьогодні, 3 вересня, стало відомо, що 46% українців вважають, що влада повинна знову ввести жорсткий карантин під час другої хвилі епідемії, якщо вона станеться.

Протилежної думки дотримується 47% опитаних, кажуть дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

51% українців очікують нову хвилю епідемії коронавірусу восени-взимку поточного року, 38% - не очікують, а 11% не змогли відповісти.

Відомо і ставлення українців до щоденних брифінгів МОЗ щодо ситуації з коронавірусом в Україні: 49% підтримують їх проведення, а 43% - ні.

43% респондентів стежать за новинами про коронавірус часто, 21% іноді, а 18% рідко. Взагалі не цікавляться цими новинами 17% опитаних.

За джерелами цієї інформації ситуація така: найчастіше отримують інформацію з національного телебачення - 60%, а Інтернет сайтів 51%. З Facebook 26%, від родичів, близьких, знайомих - 17%, YouTube - 14%, Telegram і Вайбер - 13%; радіо, преса, Instagram, та офіційний сайт Міністерства охорони здоров'я - 8-12%.

Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування методом формалізованого інтерв'ю (face-to-face) по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Терміни проведення: перша хвиля: 14-19 липня 2020 року, друга хвиля: 15-25 серпня 2020 року. Вибіркова сукупність в обох хвилях по 2000 респондентів. Помилка репрезентативності не більше 2,2%.

Нагадаємо, уряд проведе вибіркові перевірки навчальних закладів кожної області України. Буде перевірено дотримання протиепідемічних правил для запобігання поширенню коронавируса.

Станом на четвер в Україні 128 228 випадків зараження коронавірусом. За минулу добу хворобу діагностували у 2 430 осіб.

При цьому за останню добу COVID-19 подолали 859 осіб, свідчить карта Ради національної безпеки і оборони.

Відзначається, що протягом доби від хвороби померли 54 людини, за весь час пандемії - 2 710.

Втрата почуття смаку і запаху є специфічними симптомами, які відразу вказують на коронавірусну хворобу, оскільки ці симптоми не характерні для інших інфекційних захворювань, заявив на брифінгу головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Всесвітня організація охорони здоров'я на основі проведеного аналізу всіх випадків коронавирусной хвороби зробила своєрідний рейтинг симптомів, і розмістила їх на певні ступені. На верхньому рівні ті симптоми, які зустрічаються найчастіше.

Раніше ZN.UA писало, що без стійких інституцій і чіткої системи управління будь-яка стратегія і гроші на боротьбу з коронавірусом перетворюються в нуль. Детальніше в матеріалі Алли Котляр "СOVID-19. Уроки першої хвилі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі