Скасування оподаткування пенсій, яке повинно відбутися "заднім числом" - з 1 травня, торкнеться близько 350 тисяч українських громадян.
"Найбільші категорії – це шахтарі, чорнобильці, військові пенсіонери, науково-технічні працівники. Це люди, які мали тривалий стаж роботи і йшли на пенсію з середніх заробітних плат", - сказав Розенко в ефірі "Громадського радіо".
19 травня Верховна Рада в першому читанні ухвалила урядовий законопроект про скасування оподаткування пенсій. Вирішено доопрацювати його до другого читання в прискореному режимі.
"У нас є велика надія, що вже на наступному пленарному тижні цей проект закону буде прийнятий в цілому ... Тобто нам доведеться заднім числом виконувати цей закон", - зазначив Розенко.
Ухвалений у першому читанні законопроект передбачає, що пенсії, розмір яких перевищує три мінімальні заробітні плати, пенсії з іноземних джерел, з яких не сплачені податки, підлягають оподаткуванню в розмірі 15% від суми перевищення вказаного розміру.
У свою чергу, голова профільного комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна звернула увагу на те, що законопроект передбачає скасування оподаткування "як невисоких, так і надвисоких пенсій, і 30, і 50 тисяч гривень".
Южаніна пообіцяла доопрацювати документ так, щоб "зберегти справедливість – і залишити оподаткування надвисоких пенсій".
Пенсії в Україні обкладаються 15%-ним податком з 2015 року. Оподаткування стосується тільки тієї частини пенсії, що перевищує три мінімальні зарплати (4134 грн в 2016 році).
Як писало DT.UA, в Україні одна з найвищих у світі частка перерозподілу видатків на пенсійне забезпечення у структурі ВВП, але мінімальна пенсійна виплата не перевищує 50 дол. і є найнижчою в Європі. Солідарний рівень вже кілька років є практично банкрутом, а у добровільного накопичувального немає жодних шансів розвиватися за відсутності цивілізованого соціального діалогу в суспільстві щодо цього питання.