Перший підвищення соціальних стандартів в Україні відбудеться 1 травня і складе 6%.
Про це віце-прем'єр Павло Розенко повідомив в ефірі "5 каналу" увечері в п'ятницю, 29 квітня.
Другий етап підвищення соцстандатов до 10% заплановано на 1 грудня, уточнив Розенко.
Крім того, уряд розглядає можливість відмови від оподаткування пенсій для 450 тисяч громадян.
Віце-прем'єр нагадав, що оподаткування пенсій було вимушеним заходом, і Кабінет міністрів, враховуючи динаміку розвитку економіки та надходжень до Пенсійного фонду, вважає, що від такого заходу можна відмовитися.
Зокрема, скасування оподаткування пенсій торкнеться чорнобильців, шахтарів і відставних військових, уточнив Розенко.
На даний час закон про державний бюджет на 2016 рік передбачає двоетапне підвищення мінімальної заробітної плати і мінімальних пенсій – у травні і грудні. Всього мінімальну зарплату підвищать на 12,5% при прогнозі інфляції (грудень до грудня) на рівні 12%.
агадаємо, що пенсії в Україні обкладаються 15%-ним податком з 2015 року. Оподаткування стосується тільки тієї частини пенсії, що перевищує три мінімальні зарплати (4134 грн у 2016 році).
Як заявила в січні 2015 року Наталія Яресько, яка очолювала Мінфін, оподаткування торкнулося лише 3% пенсіонерів.
Як писало ZN.UA, в Україні одна з найвищих у світі частка перерозподілу видатків на пенсійне забезпечення у структурі ВВП, але мінімальна пенсійна виплата не перевищує 50 дол. і є найнижчою в Європі. Солідарний рівень вже кілька років є практично банкрутом, а у добровільного накопичувального немає жодних шансів розвиватися за відсутності цивілізованого соціального діалогу в суспільстві щодо цього питання.