Росія вдерлася в Україну та розпочала конфлікт на сході країни, і вона несе повну відповідальність за його завершення, а США показали рішучість, щоб залучити РФ до відповідальності за безрозсудні дії, заявив в.о. заступника голови місії США в Україні Джозеф Пеннінгтон. А військове командування США не очікує ескалації на кордоні Росії та України.
"Ми будемо діяти твердо у відповідь на дії Росії, які завдають шкоди нам або нашим союзникам і партнерам. Ми продовжуємо закликати Росію повністю імплементувати її зобов'язання по Мінську, відвести свою зброю та очолювані нею війська з України та повернути Україні повний контроль над її міжнародно визнаними кордонами", - сказав дипломат у відеозверненні до учасників онлайн-дискусії, організованій Ялтинською європейською стратегією, в середу.
Пеннінгтон додав, що недавно фіксували найбільшу концентрацію військ РФ на кордонах України з 2014 року. Ця дестабілізація Росією підриває наміри по деескалації на сході України, досягнуті 27 липня 2020 року, сказав він.
"Ми продовжимо стежити за ситуацією дуже ретельно", - додав Пеннінгтон. "Президент Байден також підкреслив це, коли говорив з президентом Путіним 13 квітня, коли він звернув увагу на наше занепокоєння у зв'язку з раптовим нарощуванням Росією військ в окупованому Криму і на кордонах України, і закликав Росію знизити напруженість".
Він запевнив, що США залишаться прихильними посилення стратегічного партнерства з Україною.
"Європейське командування США продовжить двосторонні та багатонаціональні військові навчання, щоб продемонструвати нашу загальну готовність і рішучість", - зазначив дипломат.
Пеннінгтон підкреслив, що, крім допомоги щодо безпеки, іншим найважливішим компонентом для забезпечення безпеки України є побудова сильної, стійкої, суверенної держави, яке рішуче займається боротьбою з повсюдною корупцією.
"Сполучені Штати інвестували значні ресурси і зусилля в подолання корупції в партнерстві з українцями і їх урядом. Президент Зеленський і його команда зробили недавно деякі важливі кроки, але треба зробити набагато більше, включаючи необхідні кроки для того, щоб повернути в робоче русло програму МВФ по Україні", - сказав він.
Ялтинська Європейська Стратегія (YES) - провідний форум, на якому обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. YES сприяє розвитку нових ідей, налагоджує зв'язки України з міжнародними партнерами та підтримує сили, які виступають за зміни в Україні. YES заснував у 2004 році бізнесмен Віктор Пінчук.
З 2004 до 2013 року щорічні зустрічі YES проводилися в Лівадійському палаці в Ялті. Після тимчасової окупації Криму Росією зустрічі перенесли до Києва.