Переговори з МВФ в 2021 році продовжаться, але траншу може не бути - КШЕ

Поділитися
Переговори з МВФ в 2021 році продовжаться, але траншу може не бути - КШЕ © economy.kz
Аналітики прогнозують зростання ВВП України в 2021 році на рівні 4,7%.

Київська школа економіки (КШЕ) очікує зростання ВВП України в поточному році на 4,7%, а в наступні два роки - на 2,7% і 3,7% відповідно. Про це повідомив керівник Центру макроекономічного моделювання КШЕ Юрій Шоломицький під час представлення прогнозу, про це пише Інтерфакс-Україна.

"За нашими базовим оцінками, ВВП в 2021 році зросте на 4,7%. Ще півтора місяці тому у нас був вищий прогноз - 5,1%, проте ми переглянули свою оцінку зважаючи на вплив карантину, погіршення умов для експорту і подорожчання імпорту", - сказав він.

За його словами, протидіяти зростанню економіки буде падіння інвестицій в 2020 році, а також тривалий негативний ефект пандемії.

Згідно з базовим сценарієм прогнозу КШЕ, інфляція в поточному році складе 7,7%, а в наступні роки цей показник буде утримуватися в рамках 5%.

Що стосується курсових очікувань, то Шломіцкій оприлюднив прогноз курсу гривні в 28,9 грн/$1 в кінці 2021 року до чого призведе девальвація в другому півріччі. Надалі гривня буде знецінюватися, приблизно, на 4% в рік, прогнозує КШЕ.

Таким чином, в кінці 2022 року обмінний курс очікується на рівні 30 грн/$1 і 31грн/$1 в 2023 році, свідчать матеріали прогнозу КШЕ.

Основне припущення прогнозу - продовження переговорів з Міжнародним валютним фондом (МВФ), але при цьому відсутність траншу в 2021 році.

"Фактично грошей до кінця року ми не отримаємо, але прямої відмови з боку МВФ не буде", - зазначив Шоломицький.

Як зазначив керівник Центру, середньорічна облікова ставка в 2021 році очікується на рівні 7,1% річних, в два наступні роки - 7,5%.

Говорячи про оптимістичному сценарії, при якому буде посилено приплив зовнішніх інвестицій, КШЕ очікує зростання ВВП на 5% в цьому році і на 3,3% і 4,7% в наступні два.

Песимістичний сценарій передбачає зростання ВВП в нинішньому році на 4,6%, а в 2022 і 2023 роках - 2,3% і 3,8% відповідно. Основне допущення песимістичного сценарію - подорожчання нафти і газу на 10% у другому півріччі 2021 року. У такому випадку, за словами Шоломицького, зростання інфляції може скласти 9,4%, а можливо і більше 10%.

"Цей сценарій дуже реалістичний", - зазначив Юрій Шоломицький.

КШЕ також розробила сценарій, в якому основним допущенням є відмова МВФ від співпраці з Україною (на відміну від затягування переговорів), при такій умові зростання економіки в 2021 році складе 4,3%, а також 2,4% у 2022-му і 3, 4% в 2023 році.

"При цьому курс буде девальвувати сильніше, ніж при всіх описаних вище сценаріїв", - вказав Шоломицький.

Нагадаємо,   Міжнародний валютний фонд прогнозує, що ВВП України в 2021 році зросте на 4,0%.

Всесвітній банк   підвищив прогноз зростання   валового внутрішнього продукту України (ВВП) у 2021 році з 3% до 3,8%. Про це йдеться в березневому економічному огляді СБ. Однак при цьому погіршений прогноз зростання ВВП у 2022 році до 3% в порівнянні з 3,1% в січневому прогнозі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі